Trabzon eski  CHP milletvekili Haluk Pekşen uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yaşadığı rahatsızlık dolayısıyla öldüğü iddia edilen Pekşen'in ölümüyle ilgili doktoru ve eşi açıklama yaptı. 

TOKİ Sosyal konut projesinde temel atılacak iller açıklandı! Trabzon listede yok TOKİ Sosyal konut projesinde temel atılacak iller açıklandı! Trabzon listede yok

Haluk Pekşen'in acılı eşi Rukiye Pekşen,“Aşıyla yakından uzaktan hiç ilgisi yok. İki hastanede de hekimler bundan emin. Yapılan yorumlar, özellikle konuyla ilgisi olmayan uzman doktorların paylaşımları tamamen yanlış ve üzücü. Organ yetmezliğinden vefat etti. Onun sebebi de yemek borusundan kaynaklı.” dedi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol ise, “Sorunun aşıyla ilgili olmadığı kesin anlaşılmış. Sanırım haberi yapan arkadaş kalp zarı iltihabıyla kalp kası iltihabını karıştırmış. Aşı değil, delici cisim. Haberle ilgili tek doğru cümle kalp zarı iltihabı-perikardit olduğuydu. Yemek borusuna kaçan yabancı cisim (balık kılçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunduğu ana boşluk mediastene açılınca... Yemek borusunda yırtılmaya bağlı. Gayet ciddi haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış bilgi paylaştı. Bir deli bir kuyuya taş atar hesabı.” ifadelerini kullandı.