CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen, tedavi gördüğü hastanede hayatını yitirdi.

CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen, Ankara’da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını yitirdi. Trabzon siyasetinde uzun yıllar yer alan ve son olarak Trabzon’dan bir dönem milletvekili seçilen Pekşen, renkli kişiliği ile tanınıyordu.

haluk pekşen

DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor! DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor!

CHP içinde önemli bir yer edinen ve zaman zaman ismi genel başkanlık için geçen Pekşen, iddiaya göre yanlış bir tedavinin kurbanı oldu. Ağustos ayında Bodrum'da rahatsızlanan Pekşen, geçtiğimiz hafta Ankara'da Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

YANLIŞ TEŞHİS KONDU

Rahatsızlanan Pekşen’e ilk olarak kovid teşhisi kondu. Kovid tedavi uygulanan Pekşen’in durumu kötüye gidince kovid olmadığı anlaşıldı. Özel bir hastanede doğru tedavi uygulamasına başlanan Pekşen’in enfeksiyonu atlamadığı için kalbini yavaşlattığı öğrenilirken bir süre yoğun bakımda tedavi edildi. Ancak Pekşen, hayata tutunamadı.

Pekşen’in aile kabristanlığının Yomra’da olduğu, cenazesinin henüz Trabzon’a gelip gelmeyeceği öğrenilemedi.

KILIÇDAROĞLU TAZİYE MESAJI YAYINLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pekşen için Twitter'dan baş sağlığı mesajı yayınladı: "25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilimiz, yol arkadaşımız Haluk Pekşen’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Haluk Pekşen’e Allah'tan rahmet; ailesine, partililerimize ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."