Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi'nde H grubundan Ferencvaros ile çıktığı ilk maçta istediğini almadı. Deplasmanda 3-2 mağlubiyet ile ayrılan Fırtına için Ünlü spor yorumcusu Haldun Domaç Aspor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. 

Kopenhag maçında Trabzonspor ile ilgili bir kopya verildiğini söyleyen Domaç, "Trabzonspor 14 transfer yaptı. Giden oyuncularda var ona göre konuşmak lazım. Bir kısmı yatırım transferi olarak düşünüldü bir kısmı 1 senelik kullanım olaraktan düşünüldü. Trabzonspor takımıyla oynayan her takım Avrupa’da olsun yerlide olsun bir gerçekle yüz yüze. Kopenhag bir kopya verdi Trabzonspor ile ilgili. Dedi ki iyi kapatırsanız kanatları da kapatırsanız içeriye devirirseniz onları Trabzonspor’un gol atması zorlaşıyor. Trabzonspor’a herkes şuan aynısını yapıyor. Geliyor kapanıyor." ifadelerini kullandı. 

Emrah Başsan'dan Trabzonspor paylaşımı! "Asla yapmam" Emrah Başsan'dan Trabzonspor paylaşımı! "Asla yapmam"

haldun-domac-bana-gore-trabzonspor-o-parayi-vermez_7203b

"Trabzonspor rakiplerine karşı bir koz verdi"

Sözlerinin devamında Domaç, "Böyle durumlarda yapılacak hamleler var. Dışardan şut çekeceksin. İçerden 2’ye1 yapacaksın. Kenardan sıfıra top taşıyacaksın. İç kolidir pası atacaksın. Ama daha önemlisi bireysel olarak adam eksilteceksin. Senin elinde adam eksilten oyuncuya bakıyorsun Abdülkadir Ömür. Ama olmadı çok içeri devriliyor kanat oynadığı zaman. Trezeguet mesela. Ferençvaroş maçına baktım. Ruhum daraldı. Gidiyor dönüyor. Larsen’e veriyor. Larsen ona veriyor. Bir sıfıra gidin adam eksiltin. Öyle olunca gol olmaz. Şimdi ne oldu? Trabzonspor rakiplerine karşı bir koz verdi. Kopenhag maçı bunun örneği oldu. Aynı Kopenhag maçını izledim gibi." eleştirilerinde bulundu.