Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, afet farkındalığına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Derya Nazlı
Derya Nazlı Tüm Haberleri
Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı
Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, afet farkındalığına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Üniversitemiz Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi yetkilileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü temsil eden bir heyet katıldı.
Protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak FETTAHOĞLU tarafından imzalandı.

Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı
Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı

Üniversitemiz, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı

İmzalanan protokol ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve KTÜ Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde; doğa kaynaklı afetler ile ilgili ortaöğretim düzeyindeki branş öğretmenlerinin eğitici eğitiminin yapılması, ilkokul öğrencilerine yönelik İl Afet Farkındalık Eğitimi düzenlenerek bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunulması hedefleniyor. Doğal afetler konusunda toplumun bilinçlenmesi hususunda hassasiyet ile hareket eden Üniversitemiz bu protokol kapsamında, eğitim verecek akademisyenleri koordine etmek, eğitimin konu başlıklarını belirlemek, eğitim materyallerini tasarlamak ve yazılı hale getirmek, yıllık çalışma programı için faaliyet takvimi oluşturmak, okulların çalışmalarını aksatmayacak şekilde çalışma takvimini düzenlemek, revize etmek gibi yükümlülükleri yerine getirmeyi taahhüt etti.

Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı

Üniversitemiz ile Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Arasında Eğitim ve İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan diğer protokol, öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimizin, çağın ihtiyaçlarına uygun biçimde muhtemel şiddet olaylarına karşı bilinçlenmeleri, madde bağımlılığı ile diğer zararlı alışkanlıklardan korunmak üzere bilgilendirilmeleri ve farkındalık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini amaçlıyor.

Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı

"Şiddet" Olgusunun Bölgesel Etkileri Bilimsel Olarak Araştırılacak

Protokol kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen, konusunda uzman personel, Üniversitemiz personeline ve öğrencilerine yönelik belirtilen konularda bilgilendirme ve farkındalık eğitimi verecek olmakla birlikte Üniversitemizin ve üniversite öğrencilerinin düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinlikler için projelerin tanıtılması amacı ile Trabzon İl Emniyet Müdürlüğünce Kadına Karşı Şiddetle Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Siber Suçlarla Mücadele konularında uzman birer konuşmacı gönderilmesine imkân sağlanacak.

Trabzon KTÜ, Topluma Katkı Sunacak İki Protokole İmza Attı


Karadeniz Teknik Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün yapacağı ortak çalışmalar ile "şiddet" olgusunun bölgesel etkilerinin bilimsel olarak araştırılması, sonuçlarının ve etkilerinin ortak bir rapor hazırlanarak üç yıllık periyodlarla yayınlanması, Üniversitemizin üstlendiği sorumluluklar arasında yer aldı.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Projesi kapsamında, Üniversitemizde görev yapan personel ile öğrenim gören öğrencilerin bilgilendirilmesi; Narkotik Suçlarla Mücadele Projesi kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile bu maddelerin kullanımının oluşturduğu psikolojik ve biyolojik etkiler hakkında bilgi sahibi olunması; Siber Suçlarla Mücadele Projesi kapsamında teknoloji bağımlığı, siber suçlar, siber zorbalık ile sosyal medya platformlarında kişisel verilerin korunmasının önemi gibi konuları içeren protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat ESERTÜRK tarafından imzalandı. 

08 Mar 2023 - 17:10 Trabzon/ Trabzon- Gündem

Mahreç  Derya Nazlıgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 61Medya Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 61Medya hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 61Medya editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 61Medya değil haberi geçen ajanstır.


Anket Sizce Trabzon’un en önemli sorunu nedir ?