Yeni serbest bölgede öncelik yenilenebilir enerji ve yüksek teknoloji içeren sektörler olacak Yeni serbest bölgede öncelik yenilenebilir enerji ve yüksek teknoloji içeren sektörler olacak

Cuma günü yatay bir seyir izleyen dolar/TL indeksi, günü bir önceki kapanış seviyesinin hemen üzerinde, 18.23 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL yeni haftaya düşüşle başladıktan sonra 18.22'den işlem görüyor.

güncel dolar kuru son dakika

Aynı dakikalarda euro/TL önceki kapanışın yüzde 1,40 üzerinde 18,56'dan, lira/TL ise yüzde 0,7 kazançla 21,29'dan işlem görüyor.

altın ve dolar fiyatı güncel

Analistler geçen hafta merkez bankalarının para politikasına ilişkin belirsizlikleri büyük ölçüde azalttığını söyledi. Euro/dolar paritesi, dolar endeksindeki harekete paralel olarak yüzde 1,5 değer kazandıktan sonra 1,0190 seviyesinde dengelendi ve 17 Ağustos'tan bu yana en yüksek seviyeyi test etti.

Merkez Bankası faiz kararı sonrası Dolar, Euro ve Altında son durum! -1

PİYASALARDA SON DURUM

Bugün yurt içinde açıklanan makroekonomik verilere göre, ödemeler dengesi temmuz ayında 4 milyar dolar açık verirken, yıllık cari işlemler açığı 36,6 milyar dolar oldu. Analistler, veri takviminin günün geri kalanında sakin geçtiğini belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 107 seviyesinin destek, 108,5 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını söyledi.