Türkkan mutlaka istifa edecek

Şehit Aileleri Genel Başkan Yardımcısı Güner’den küfürbaz Vekil Türkkan’a mesaj

11 Kasım 2021 Perşembe 10:53
Türkkan mutlaka  istifa edecek

TÜRKKAN’IN EVİNİN ETRAFINDA DEMOKRATİK NÖBET BAŞLATILIYOR 

ŞEHİT Aileleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Necati Selvitop Güner, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınına küfretmesiyle ilgili açıklama yaptı. Şalpazarı’nda şehit babasının mezarı başında açıklama yapan Güner, “Lütfü Türkkan, istifa edene kadar evinin etrafında demokratik nöbet başlatacağız. Türkkan, vekillikten ayrılana kadar eylemimizi sürdüreceğiz. Buna yemin ettik.” dedi.

BU NE CÜRET! BU NE VİCDANSIZLIK! BU NE AHLAKSIZLIKTIR!

n ŞEHİT aileleri olarak Türkkan’ı TBMM çatısı altında görmeye artık razı olmadıklarını kaydeden Güner, açıklamasının son bölümünde Türkkan’a seslendi. “Lütfü Türkkan! İstifa edeceksin. Bu ne cürettir? Bu ne vicdansızlıktır? Bu ne ahlaksızlıktır? Devletin tek kuruşu sana haram olsun. Seni kınıyoruz. İçişleri Bakanlığı yapmış olan Genel Başkanına da sesleniyoruz, ‘Lütfen, Lütfü Türkkan’ı içinizden atın.’” şeklinde konuştu.

Şehit Aileleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Necati Selvitop Güner, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfretmesiyle ilgili, "Lütfü Türkkan istifa edene kadar evinin etrafında demokratik nöbet başlatacağız. Türkkan, istifa edeceksin; devletin tek kuruşu haram olsun, seni kınıyoruz" dedi.

Şehit Aileleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Necati Selvitop Güner, Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde babası şehit Jandarma Er Necaettin Güner'in mezarı başında, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfretmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

“VEKİLLİKTEN AYRILANA KADAR EYLEMİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Türkkan'ın milletvekilliğinden istifasını isteyen Güner, "Densizin biri, Lütfü Türkkan diye bir vatandaş, bu kutsal kapıların açıldığı ve her gün şehit verdiğimiz bugünlerde; her karış toprağında şehit kanı olan, bayrağımıza renklerini veren, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varoluşunun ana teması ve merkezi olan şehit ailelerimize küfretmek, hakaret etmek kimsenin hakkı, haddi değildir. Lütfü Türkkan’ın istifa etmesi, vekillikten ayrılmasına kadar eylemimizi devam ettireceğiz. Buna yemin ettik. 10 Kasım dolayısıyla yastayız; ama şehit ailelerimize yapılan hareket ve küfürle bu yasımız, hüznümüz katlanmıştır. Bu ne cürettir, bu ne vicdansızlıktır, bu ne ahlaksızlıktır? Siyasi partilerin hepsini tenzih ediyoruz, söylenen sözler kişileri bağlıyorsa Lütfü Türkkan’ın derhal istifa etmesi lazım. TBMM çatısı altında onu görmeye tahammülümüz yok. Ne demek şehidin bacısına, anasına, ailesine küfretmek; bu ne kadar devam edecek?" dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın evinin çevresinde, istifa edene kadar, nöbet tutacaklarını açıklayan Güner, "Siyasi parti ayrımızı gözetmeksizin vatanına, milletine, bayrağına saygısı ve sevgisi olan herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyoruz. Topyekun kenetlenmemiz lazım. Etrafımız ateş çemberiyken babalarımızın, annelerimizin bize miras bıraktığı evlatlarına sahip çıkmalıyız. Lütfü Türkkan istifa edene kadar evinin etrafında demokratik nöbet başlatacağız. Bu nöbetimizde bize destek olun. Lütfü Türkkan, istifa edeceksin; devletin tek kuruşu haram olsun, seni kınıyoruz. İçişleri Bakanlığı yapmış genel başkanına da sesleniyorum; partinizi tenzih ediyoruz, lütfen Lütfü Türkkan’ı içinizden atın" diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.