Tüm etkinlik ve toplantılar yasak!

Trabzon’da 17 Mayıs’a kadar tüm toplantılar yasaklandı

17 Nisan 2021 Cumartesi 11:31
Tüm etkinlik ve toplantılar yasak!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan yeni kararları açıkladı. Yeni tedbirlere göre 17 Mayıs 2021’e kadar geniş katılımlı her türlü toplantılar yasaklandı.

Valilikten yapılan duyuruda şunlar kaydedildi: “İl Hıfzıssıhha Kurulu, Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu başkanlığında 16.04.2021 Cuma günü saat 14.00’te yukarıdaki gündem maddesini görüşmek üzere olağanüstü toplanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve Coronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Gerekli olması durumunda ilimizde ilave tedbirler alınmaktadır.

Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığının 14.04.2021 tarihli 6638 sayılı Genelgesine istinaden 14.04.2021 tarih (2021/19) sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararımızın 6.maddesinde ‘17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine izin verilmemesine’ kararı alınmıştır.

Bu doğrultuda; sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibi ilimizdeki site/apartman yönetimlerinin Kat Malikleri Kanunu’na göre yıllık yapmaları gereken Kat Malikleri Kurulu Toplantıları ile sendikaların genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmeyecektir.”

ADLİ İŞLEM UYGULANACAK

Alınan kararların ise ivedilikle uygulanmasına kararlara uymayanlara idari işlem tesis edilmesinin yanı sıra Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında adli işlem başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

Son Güncelleme: 17.04.2021 11:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.