Trafik eğitimsizlikten tıkanıyormuş!

Vali Yavuz Maraş Caddesi’ndeki tıkanıklığı eğitime bağladı

banner4
08 Mayıs 2017 Pazartesi 08:27
Trafik eğitimsizlikten tıkanıyormuş!
banner38

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Kahramanmaraş Caddesi’nde yaşanan trafik sorunu ve tartışmalarla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Sorunun temelini eğitime bağlayan Vali Yavuz, “Buradaki trafik kargaşa ve kaosuna sebep olanın aslında ne caddenin genişliği veya darlığı ne de başka bir şey olmadığını en iyi bilenleriz. İnsan ve eğitim konusu” şeklinde konuştu. Vali Yavuz 7 minibüs dolmuş durağında bekleyen elliye aşkın minibüsün, eğitimle ne ilgisi olduğunu açıklamadı. Kurulamayan ve kontrol edilemeyen trafik düzenini eğitime bağladı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Kahramanmaraş Caddesi’nde yaşanan trafik sorunu ve tartışmalarla ilgili ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sorunun temelini eğitime bağlayan Vali Yavuz, “Bu sorunun nereden kaynaklandığını da bilenler olarak eğitim boyutuyla, yani buradaki trafik kargaşa ve kaosuna sebep olanın aslında ne caddenin genişliği veya darlığı ne de başka bir şey olmadığını en iyi bilenleriz. İnsan ve eğitim konusu” şeklinde konuştu.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Trabzon Temsilciliği tarafından Zorlu Grand Otel’de düzenlenen ‘Siyaset, Ekonomi ve Medyada Kadın’ konulu etkinliğe katılarak burada bir konuşma yapan Vali Yavuz, konuşmasının başında Kahramanmaraş Caddesi’ndeki trafik sorunuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NE CADDENİN GENİŞLİĞİ NE DE DARLIĞI

Vali Yavuz, etkinliğe gelirken Zorlu Otel’in önüne yoğunluktan dolayı gelemediklerini belirterek, “Trabzon çok hareketli bir şehir. Kahramanmaraş Caddesi’nde bir trafik sorunu var. Yoğunluktan dolayı Başkanımla Zorlu Grand Oteli’nin önüne gelemedik. Bu sorunun nereden kaynaklandığını da bilenler olarak eğitim boyutuyla, yani buradaki trafik kargaşa ve kaosuna sebep olanın aslında ne caddenin genişliği veya darlığı ne de başka bir şey olmadığını en iyi bilenleriz. İnsan ve eğitim konusu” dedi.

HEP NEFATİF ALGILAR, HEP NEGATİF YORUMLAR

Kahramanmaraş Caddesi’yle ilgili hep negatif algılar yapıldığını da kaydeden Vali Yavuz, “Aracını düzensiz park edenlerle ilgili, Başkanım diyor ki ‘bir elektronik denetim sistemi kuralım’. Bir görüş diyor ki ‘gerek yok trafik polisi de denetimi sağlayabilir’. Bir başka görüş de diyor ki ‘Yahu akışına bırakalım’. Şimdi bakın hep negatif algılar, hep negatif yorumlar. Ama bakın burada hanımefendiler var. Sizlerin elinin değdiği zaman bu tür sorunların da aşıldığını görmekten de devlet yöneticileri olarak memnun olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Eğitim en önemli konu. Eğitim annelerden, eşlerden başlıyor. Sizlerin bu konudaki hassasiyetiniz inşallah bu tür sorunların giderilmesinde önemli olacaktır.” şeklinde konuştu.

(Günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.