Trabzonspor bu konuda önemli örnek

banner4
25 Nisan 2017 Salı 15:01
Trabzonspor bu konuda önemli örnek
banner38

61MEDYA/BERKAY GÜNTEKİN-Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkârlar ile bunların teşkilatlarında yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması ile çalışma faaliyetlerinin değerlendirilmesi için yapılan Ahilik Haftası kutlamaları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü’nce yürütülüyor. Bu çerçevede bugün Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi Hasan Turan Salonu’nda Ahilik Paneli düzenlendi. Saat: 14.00 de başlayan olan paneli Ahi Evran Üniversitesi’nden Prof.Dr.Ahmet Gökbel yönetti.

Programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ticaret ve Gümrük Bakanı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, TESOB Başkanı Metin Kara, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Süleyman Baykal, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TTSO Başkanı Suat Hacisalihoğlu katıldı.

Programda konuşan Süleyman Baykal ahilik geçmişinden bahsedip “Bu paneli için sizi selamlıyor, Karadeniz Teknik Üniversitesi adına teşekkür ediyorum dedi.”

Ticaret Gümrük Bakanlığı Müsteşar Bakanlığı Müsteşar yardımcısı İsmail Yücel “Anadolu’nun Türk İslam Kültürüyle yoğrulmasında önemli yeri olan Ahilik geleneği anlatmak için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşıyor gençlerimize Ahiliği anlatıyoruz. Çok kültürlü olmak tanımlı olmak hedeflere ilkelee sahip olmak demektir. Bu ilkelerle disiplinli olarak yaşamaktır. İşte Ahilik kültürüde olgun insan demektir. Bu değerlere sahip bireylerin oluşturduğu toplum refaha ulaşmış bir toplumdur. Biz bakanlık olarak Ahiliği bir yaşama biçimi haline dönüştürmek için gençlerle buluşuyoruz. Ahilik tüm milleti aydınlatacak bir değer olmalıdır. Ahilik kültürü hedeflerine emin adımlarla yürütyen aziz Türk milletinin temel ilkelerinden birisi olmalıdır ve birisidir. Bugün Ahilik kültürüne daha ihtiyacımız vardır.

TRABZONSPOR ÖRNEK OLMALI

Trabzon Valisi Yücel Yavuz “ Burada otururken sanatkâr, burada ki ses sitemini yapan sanatkâr ve bunun gibi bir çok işleri yapan esnaf ve sanatkâr. Yani işin özeti, işini sağlam işini düzgün yapan, zamanını iyi kullanan, kendisine tebliğ edilen insanlar, zamanını iyi kullanan insanlardır. Şuan itibariyle 80 milyon nüfusa sahip Türkiye Cumhuriyeti ferdi olarak hadiselere daha çok duyarlı algılarla değerlendirmeler yapacak şekilde yapmalıyız. Yapacağımız işi tam ve eksiziz yapmak zorunda olmalıyız.  Bakın son haftalarda yenilgi almıyoruz. Bakınız Teknik ekibimizden futbolcularımızdan takım bir başarıya ulaştı. Bu üstün ve gayretli çalışmayla geldi. Bu en basit örnektir.  Tarihinde olduğu gibi örnek olamaya devam edecektir. Trabzon deyince akla Trabzonspor değil. Eğer biz her şeyi bir tarafa bırakıp meseleye odaklandığımız zaman şehrinde morali yükseliyor ve bundan haz alıyoruz. Aynısını iş dünyasında göz önüne getirmeliyiz. Bu muhteşem eseler insanlarımız için. Ahilik bizim kültürümüzde var.”

Son Güncelleme: 25.04.2017 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.