⁠⁠⁠Trabzon’da kadınlara 10 bin TL ödüllü girişimcilik projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğiyle kadınların girişimcilik kapasitelerini arttırmak amacıyla ‘Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’ hayata geçiriliyor.

banner4
13 Mart 2017 Pazartesi 16:29
⁠⁠⁠Trabzon’da kadınlara 10 bin TL ödüllü girişimcilik projesi
banner38


61MEDYA/BERKAY GÜNTEKİN- Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğiyle kadınların girişimcilik kapasitelerini arttırmak amacıyla ‘Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’ hayata geçiriliyor.
Trabzon başta olmak üzere Adana, Kayseri, Denizli, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Muğla, Kocaeli ve Sivas’ta olacak olan eğitimlerle, toplam 72 Halk Eğitim Merkezi’nde 140 danışman öğretmenin liderliğinde yaklaşık 6 ay boyunca 10 bin kadına teknoloji ve girişimcilik eğitimleri verilecek. Böylece, ilk yılında 10 bin kadına ulaşarak 15 milyon TL’yi aşkın ekonomik değer yaratan projenin yeni döneminde de 10 bin kadına daha eğitim verilerek toplam 20 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.
23 Aralık 2016 tarihinde imzalanan Girişimcilikte önce kadın projesi ile Trabzon Olgunlaşma Enstitüsünden 2 öğretmen, Halk Eğitim merkezinden 4 öğretmen ve Akçaabat, Araklı, Maçka, Beşikdüzü, Of, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra İlçeleri Halk Eğitim Merkezlerinden birer öğretmen danışman eğitimlerini aldılar. Proje süresince danışman öğretmenler kursiyerlere girişimcilik kursu verecekler.
Girişimcilikte Önce Kadın projesinin amacı, el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlamak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak sağlamak olduğu belirtildi. 
Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Ödülleri’nin amacı ise; kursiyerleri online satış sitesine kayıt olmaya, ürün girmeye ve ekonomik gelir elde etmeye teşvik etmek; aynı zamanda başarı öyküleri elde etmek olduğu belirtildi. Bu proje ile elde edilen başarı öyküleri başka kadınlara da ilham verilerek, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması sağlanacak. Yapılan açıklamaya göre  2017 yılında Girişimcilikte Önce Kadın yarışmasında ilk 3 yarışmacı doğrudan sıralamaya alınacak ve birinci 10.000 lira; ikinci 7.500 lira; üçüncü 5.000 lira para ödülü ile ödüllendirilecektir.  İki kişi 2.000 liralık jüri özel ödülü ve halk oylaması ile belirlenen bir kişiye de 10.000 TL ayni ödülü verileceği bildirildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.