Trabzon kimlere kaldı

DP İl Başkanı Akar, Mumcu’ya cevap verdi

07 Ekim 2021 Perşembe 13:25
Trabzon kimlere kaldı

Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı Ali Akar, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun terminalin yerine karşı çıkan siyasi parti il başkanlarına yatırım düşmanı demesine cevap verdi. Akar, “Trabzon kimlere kaldı. Hem şehrimize hem de ülkeye yazık ettik. AK Parti Trabzon’da hangi yatırımlarla övünecek, işçi çalıştıracak hangi fabrikayı yaptınız da biz karşı çıktık. 10 bin civarında işçi çalıştıran sektörleri kapattınız, sattınız. Gördün değil mi yatırım düşmanı kimmiş” dedi.

GİDİN ARŞİVLERE BAKIN

Akar, geçmiş dönemlerde Belediye’de ortak akılla hareket edildiğini söyleyerek, Mumcu’ya gidin arşivlere bakın diyerek,  “Trabzon kimlere kaldı. Hem şehrimize hem de ülkeye yazık ettik. DP misyonunun yıllardır yöneticiliğini yaparım. 1972’den sonra Belediye Meclis günleri olurdu. O günkü ağabeylerimizi mecliste dinlerdim. Belediye Başkanlığı CHP’de idi. Doru olan bir icraata ne Adalet Partisi, ne MHP itiraz etmez hatta destek olacak konuşmalar yaparlardı. Yanlış olan bir icraata da AP itiraz ettiğinde CHP İl Meclis Üyeleri de itiraz edip reddedilirdi. Zorluoğlu’da dahil Mumcu’da bütün AK Partililere tavsiyem gitsinler arşive baksınlar. Meclis tutanaklarını incelesinler. Rahmetli Mahmut Kurtuldu, Ali Kulaksızoğlu, AP Meclis üyeleri neler söylediler, devlet adamlığı nasıl oluyormuş gidip öğrenin” ifadelerini kulandı.

BAKANIN BİLE DEDİĞİNİ ANLAMAMIŞSINIZ

Mumcu’ya seslenen Akar, Çevre ve Şehircilik bakanının söylediklerini bile anlamamışsınız diyerek

“Ey gidi Mumcu, sen yokken yanlışları söyleyerek yazarak geldim. Rektör Başkanlığında 13 STK toplantı yapıp onlar da otogar yer seçiminin yanlış olduğunu beyan ettiler. SP, DP, CHP, İYİ Parti, Gelecek, Deva, BBP olarak bizlerde birer sivil toplum örgütüyüz. Bizler de yarınları düşünerek yer seçiminin yanlış olduğunu söyledik. Asla açıklamada yatırıma karşıyız demedik. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı da artık dere yataklarına yapı yapılmayacak demesini de zikrederek yer seçiminin yanlış olduğunu deklere ettik. Herhalde algılamada sorunun var. Acilen bulunduğun hastanedeki arkadaşlarına bir uğra.  Demokrat Parti olarak ve ayrıca mesleğim dolayısı ile her karşı çıktığım eleştirdiğim konularda zaman beni haklı çıkardı. Örneğin itfaiye önündeki viyadük, Atapark kavşağı gibi. Siz projeden anlamazsınız. Anlasanız anlasanız ranttan anlarsınız. Zağnos ve Tabakhane dereleri projeleri 1994 DYP Belediye Başkan Adayıyken birçok projemden birisidir. Stat ve hastane yer seçimi bu günde otogar yeri yanlıştır. Boztepe’yi katleden o viyadük tünelleri görmezsiniz değil mi? Bizleri bırak bakanında ne dediğini anlamamışsınız. Ben dere yatakları ile ilgili söylediği her cümlenin altına imzamı atıyorum. Bu alan taşkın alanı olarak tespit edilmiştir” sözlerini kaydetti.

YATIRIM DÜŞMANI KİMMİŞ GÖRDÜK

AK Parti döneminde Trabzon’un geriye gittiğini söyleyen Akar, Mumcu’ya sen bu işten anlamazsın git doktorluğunu yap diyerek, “Sen bu işlerden ne anlarsın. Git doktorluğunu yap. Yüreğin yetiyorsa ben acilen Çevre yolu istiyorum de. Samsun-Sarp tren hattı istiyorum de. Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon bağlantılı tren yolu istiyorum de. Yetmedi İstanbul’dan Sarp’a hızlı tren istiyorum de. Fındığı biz işleyelim fabrika yapalım de. Bakalım bu sivil toplum örgütleri seni omuzlarında gezdirmiyor mu? AK Parti Trabzon’da hangi yatırımlarla övünecek, işçi çalıştıracak hangi fabrikayı yaptınız da biz karşı çıktık. 10 bin civarında işçi çalıştıran sektörleri kapattınız, sattınız.  Gördün değil mi yatırım düşmanı kimmiş. Ekonomiyi batırdınız. Mumcu bizim zamanımızda asgari ücretle babanız sizleri okuttu, ev yaptı, arsa aldı. Hadi bugün AK Parti devrinde yapsın da görelim. Yazık çok yazık oluyor Trabzon2uma. 2002’den Trabzon’un nüfusu 975 bin idi. Nüfus artışına göre bu gün 1 milyon 400 bin olmalıyken bugün 780 bin. Tam yarı yarıya indi. Uygulanan ekonomi ile göç verdik. Otur bunları düşün. 20 yılımızı nasıl heba ettiniz onları düşün. Herkes işini yapmalı. Yazık oldu tarihi şehrime, yazık oldu ülkeme. Kimlerin eline kaldık” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.