Trabzon 42 il arasında birinci sırada

banner4
31 Mart 2017 Cuma 16:07
Trabzon 42 il arasında birinci sırada
banner38

61MEDYA/Berkay GÜNTEKİN -İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TKDK Trabzon il Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen IPARD I Yatırımları toplu açılış töreni ve IPARD II Yatırımları tanım programına katıldı.

42 İL ARASINDA BİRİNCİ

Programda konuşan TKDK Trabzon il Koordinatörü Şansal Aydoğdu projelerle ilgili bilgi verirken Trabzon’un Kırsal Turizm desteklemelerinde 42 il arasında birinci olduğunu belirtti.

GUİNESS’E HAZIRLANIYOR

Şansal Aydoğdu Nihat Usta’ın en uzun restoran olduğunu söyleyip  “Kendisiyle konuştuğumda Guinness rekorlar kitabına başvuracağını söyle. Gelen müşteriler deniz kenarında yer istediği için bunu yaptığını söyledi.”

İSTİHDAM BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Bu projelerle Türkiye çapında sağlanan istihdamlar ise 56 bin 918’dir.Trabzon’da açılışını yapacağımız yerlerin istihdamı ise bin 122’dir. Ben hadiseye biraz daha kestirme yoldan istihdam açısından bakmak istiyorum. Şehrimizin en önemli mesellerinden biri istihdam meselesidir. Vatandaşımızın birinci istediği mesele istihdam meselesidir. Trabzon’un en önemli potansiyeli de insan potansiyelidir. Bunu yapabilirsek fark yaratabileceğimize inanıyorum. Bu istihdamı özel sektör projeleriyle birlikte sağlayıp yakalamayız. Trabzon’da mevcut iş talep eden kadar, devlet kadrosuna sokmak bir şey ifade etmez. Trabzon’u kalkındırmak. İş arayan arkadaşlarımızı özel sektöre, yeni markalara kazandırmaktır. Şehrimiz ancak bu şekilde kalkınabilir. Trabzon insanın potansiyelini geleceğe yansıtmış oluruz. Bu projelerdeki bir istihdam kamuda ki bir istihdamdan önemlidir.  Bu nedenle bu projenin gençlerine çalışanlarına koordinatörlerine teşekkür ediyorum. Bu şehir güzelleştikçe bu şehir kalkındıkça bu şehrin ve Türkiye’nin tümü daha da güzelleşir. Ben buna inanıyorum ve bu şehre ve bu ülkenin insanına inandığımızda belirtmek istiyorum. Türkiye’nin etrafının çevrelendiği, moralinin bozulmaya çalışıldığı bu anlamlı projelere kalkıştığı için teşekkür ediyorum. Burada bir istihdamın artması bile bizim açımızdan büyük önem taşımaktadır.”

9 BİN İSTİHDAM

“Trabzon’da en son aldığımız rakamlara göre 9 bin ’in üzerinde istihdam gerçekleştirmişti. İŞKUR müdürüne söylediğim ilk söz bir istihdam fuarı yapmalıyız. Katılımın çok olması gençlerin istekli olması istek gösteriyor olması mutlu etti. Hepimiz üniversite bitince ne yapacağız düşüncesi içerisinde olduk. Tercihlerin önümüzde fazla olması veya orada karşılaştığımız insanların geleceğimize dahi fikirler vermesi güzelliği gösterir.”

BİZİ ÇARESİZ BIRAKMAK İSTEDİLER

“Türkiye ne zaman 21’inci asır başladı. Herkesin kendini ifade edebilmesi hür oldu. O zaman Türkiye başka bir safhaya geçti. Türkiye’yi tökezletmeye çalışanlar ve bu ülkede görevi bittiği halde Cumhurbaşkanlığı görevine devam ettirenler bizi çaresiz bırakmaya çalışanlar şaşırdılar. Türkiye yükseliyor, gelişiyor. 15 Temmuz’da bu milleti başka bir noktaya itmeye çalışanlara bir cevap verdi. Eğer biz bir şeyler gerçekleştirebiliyorsak bu insanı hak ettiği noktaya taşıyabiliyoruz demektir. Yani bir itiraz değil güçlü bir itiraz ortaya koymak. Ülkeler birbirileriyle rekabet ederler. Bu söylediğim büyüklükleri sağlayan Türkiye kimse için tehdit değildi. Avrupa ekonomisi bir dağılma halindedir. Gelişmişlik seviyelerinden altında olmayacaktı. Bugün yaşanan terör ve savaş neticesinde enerji kaynakların bilinçsizce tüketilmesi neticesinde bazı ülkeler yokluk çekiyor.”

15 TEMMUZ’DA ÖCÜ ALDI

“Darbelerle kendini kurumsallaştırmak için ortaya konmuş darbe anayasalarıyla çok yormuştur Türkiye’yi. 1960 darbesinde sokağa çıkmadığı için, Menderes asılırken sokağa çıkmadığı için üzüldü sonradan doğru ama 15 Temmuz’da bunun öcünü aldı. Türkiye 2002’de Recep Tayyip Erdoğan’ın getirdi eski darbelere ne cevabı verdiyse 28 Şubat ’ada o cevabı verdi.”

PKK ve ANAMUHALEFET RET ETMEKTEDİR

“İsviçre’de açılan pankart, Avrupa’da PKK’ya yapılan saldırı, Bakanımıza Hollanda’da yapılan 15 Temmuz’dan sonra batı dünyasının sessizliğinin ışığında olmaya çalışın. Türkiye başka ülkelerin yaptığından farklı bir şey yapmıyor. Güçlü bir reis istiyor. İş adamlarımızın her seçim döneminde koalisyon kâbuslarına girmediği bir sistem önermektedir. Batı yüksek yargı parlamento tarafından belirlenmektedir. Bizde aynı öneriyoruz. İlginç şekilde bu önerimiz bu önerimiz terör ortaya koymuş PKK tarafından, ana muhalefet tarafından ret edilmektedir. Bu fotoğraf Türkiye’nin güçlenmesine dair yapılan bir müdahaledir.”

BUNLAR TÜRKİYE’NİN ZENGİNLEŞMESİNİ ENGELLİYORLAR

“Biz 2011’de 11 bin dolar seviyelerindeyken yine 11 bin dolar seviyedeyiz. Demek ki bunlar amacına ulaşıyorlar. Bunlar Türkiye’nin geleceğini engelliyorlar. Bunlar Türkiye’nin yeni sayfada terörün, turizmin, sanayinin bitirilmesini engellemeye çalışıyorlar. Ebetteki şunu ifade etmek gerekir burada hedeflerimiz büyüktür.”

ERZİNCAN’DAN TRABZON’A TRENİ ÇİZİYOR!

“Avrupa şuanda ırkçılığın ve faşizm göbeğine oturmuş. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Afrika, Asya hepsinde bir karışıklık var. Türkiye bütün dünyanın gözüne baka projeler yapıyor. Bunu yaparken Erzincan’dan Trabzon’a treni nasıl getireceğini çiziyor. Şimdi bizi yıllardan beri hayırsız olarak nitelendiriyorlar. Bu ülke kuralları çarpıp çırpıp kudretli bir Türkiye arıyoruz. Geldiğimiz yer burasıdır. Şimdi bir adım daha öteye gitmeliyiz. Hepimiz biliyoruz namluyu gördüğü zaman biraz istihraata girenleri. Bugün dünyanın Avrupa’nın batının karşı karşıya kaldığı problem lider eksikliğidir. Bizi bunu yakaladık. Şimdi yapmamız gereken bunun üzerinden ülkeyi geleceğe taşımaktır.”

Son Güncelleme: 31.03.2017 16:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.