TİSKİ’ye tam yetki

Büyükşehir Belediyesinde gündem sermaye artırımı

13 Ekim 2021 Çarşamba 16:23
TİSKİ’ye tam yetki

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantılarının üçüncü günü Başkan Vekili Atilla Ataman’ın yönetiminde gerçekleşti.  Plan ve Bütçe komisyonundan gelen maddelerin 4’ünde TİSKİ TİSKİ Genel Müdürlüğünün yürüttüğü projelerle ilgili isim değişikliği ve ek kredi maddeleri yer aldı.

TİSKİ KREDİ ARTTIRDI

Araklı Sürmene İçme suyu Paket Arıtma Tesisi Projelendirilmesi ile İçmesuyu ve Paket Arıtma Tesisi Yapım İşi için: 2 Milyon 500 bin TL kredi talebi onaylandı. İsmi Çaykara İlçesi Sultan Murat Yaylası İçmesuyu ve Kanalizasyon inşaatı olarak değiştirilen Çaykara İlçesi Limonsuyu Sultan Murat Yaylası İçmesuyu İnşaatı için toplamda 2 Milyon TL ek kredi talebi onaylandı. Şalpazarı Grup İçmesuyu İnşaatı Yapım işi için 8 Milyon TL kredi talebi onaylandı. Ortahisar İlçesi Kireçhane ve Karlık Terfi Sistemi İçmesuyu İnşaatı Yapım işi için: 1 Milyon kredi talebi onaylandı.  TİSKİ Yatırım Programında yer alan ve meclisten geçen 4 gündem maddesi ile ilgili toplamda 13 Milyon 500 bin TL ek kredi kullanılmasına ilişkin Çevre ve şehircilik Bakanlığından onay almak için yürütülecek iş ve işlemler noktasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Garantörlük sıfatıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na meclis oy birliği ile yetki verdi. Maddeler görüşülürken bilgilendirme yapan Başkan Vekili Ataman, TİSKİ ile ilgili görüşülen maddelerin ilave kredi talebi olmadığı ödeneklerin serbest bırakılması olarak ifade etti.

ŞİRKET SERMAYESİ 80 MİLYON ARTTI

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisine İmar ve

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinden Ulaşım Proje Turizm İnşaat Taahhüt Müşavirlik Hizmetleri, Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin sermayesi 50 milyon TL’ den 80 Milyon TL’lik bir artışla 133 Milyon TL’ye çıktı. Şirketin, sermaye artırma talebi Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde bugün oy birliği ile kabul edildi. Şirketin sermayesi en son Temmuz ayında 16 Milyon TL arttırılarak 37 Milyon TL’den 53 Milyon TL’ye çıkarılmıştı.

Haber:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.