TİSKİ basından çekinip hatayı düzeltmiyor

Uzunsokak’taki yanlış altyapı sonucu her yağmurda dükkanları su basıyor

05 Ekim 2021 Salı 10:55
TİSKİ basından çekinip  hatayı düzeltmiyor

AKARI YANLIŞ BAĞLAYAN FİRMA HATASINI KABUL EDİYOR

 UZUN Sokak Kristal Pasajı’nda meydana gelen su baskını olayından sonra günebakış’a açıklamalarda bulunan Kristal Pasajı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Aksoy, “Büyükşehirin kendi hatası. İş yapan firma hatasını kabul ediyor. ‘Biz akarı yanlış bağladık’ diyor. Parkeler çıkarılacak, parkenin altında beton var. Betonu kıracaklar. Akarı tekrar orada düzeltecekler. Ancak onlar diyor ki ‘Biz burayı kırarsak basın gelir burayı çeker’. Böyle bir anlayış olur mu?” dedi.

“BİZ BURAYI KIRARSAK BASIN  YANLIŞ YAPTIĞIMIZI YAZAR

 AKSOY, “Uzun Sokak’ı zaten yapamadılar. Şimdi betonu kırmak istemiyorlar. Basından çekiniyorlar. Her yağmurda taşkın oluyor. Arkadaşımız organizasyon işi yapıyordu. Ürünler hasar gördü. Kullanılamaz hale geldiler. TİSKİ’de dilekçeler mevcut. Her yağmurda dükkânları su basıyor. İtfaiye gelip suyu belli bir noktaya kadar tahliye etti. Bir kere caddenin altına beton dökülmesiyle yanlış yapıldı. Borular betonun altında kaldı. Arıza anında müdahale etmek ise imkânsız hale geldi.” dedi. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Uzun Sokak’taki altyapı çalışmalarında hatalar yağan yağmurla gün yüzüne çıktı. Geçtiğimiz gün yağan yağmurda altyapı çalışmalarında yapılan hatalar nedeniyle esnafı zor durumda kaldı. Kristal Pasajı’nda su baskınıyla zarara uğrayan dükkân sahibi Müzeyyen Öztürk, Büyükşehir Belediyesinden şikâyetçi olmaya hazırlanıyor.

BASIN KORKUSUNDAN YAPILAN HATA DÜZELTİLMİYOR

Uzun Sokak Kristal Pasajı’nda meydana gelen su baskını olayından sonra günebakış’a açıklamalarda bulunan Kristal Pasajı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Aksoy, “Büyükşehirin kendi hatası. İş yapan firma hatasını kabul ediyor. ‘Biz akarı yanlış bağladık’ diyor. Parke çıkarılacak, parkenin altında beton var. Betonu kıracak. Akarı tekrar orada düzeltecek. Ancak onlar diyor ki ‘Biz burayı kırarsak basın gelir burayı çeker’. Uzun Sokak’ı zaten yapamadılar. Şimdi betonu kırmak istemiyorlar. Basından çekiniyorlar. Her yağmurda taşkın oluyor. Arkadaşımız organizasyon işi yapıyordu. Ürünler hasar gördü. Kullanılamaz hale geldiler. TİSKİ’de dilekçeler mevcut. Her yağmurda dükkânları su basıyor. İtfaiye gelip suyu belli bir noktaya kadar tahliye etti. Bir kere caddenin altına beton dökülmesiyle yanlış yapıldı. Borular betonun altında kaldı. Arıza anında müdahale etmek ise imkânsız hale geldi.

SİGORTA DA ARTIK ZARARI KARŞILAMIYOR

İş yerlerimiz Kasko’lu. 20 yıllık esnafım burada. Sigorta karşı karşıya kaldığımız sorun karşısında bize ‘yeter’ diyor. Her yağmur yağdığında zararı karşılamak istemiyorlar. Sigortadan da hiçbir zaman zararını tam karşılayamazsın. Şimdi her yağmurda su basıyor, ürünler zarar görüyor. Sigorta da sık meydana gelen sorun karşısında dükkânı sigorta kapsamına almıyor. İlk zamanlar bize pasajın akar borularını yaptıklarını, yağmur suyundan kaynaklandığını söylediler. Sokaktaki su pasaja basıyor. Büyük sorun var burada.

BÜYÜKŞEHİRİN HATASINI ESNAF ÖDÜYOR

Basına dersin ki ‘Hatasız kul olmaz. Yanlış yaptım, düzeltiyorum’. Şimdi sen bu hatayı düzeltmezsen önümüz kış. Her yağmurda biz bu sıkıntıyı mı çekeceğiz? Geçen yağmurda benim dükkânıma su bastı. Firma çalışırken akarlar konusunda uyarımızı yaptık. Bağlantı yanlış yerden yapıldı. Cadde mazgalları büyütsen ne olur? Boru küçük olduğu için suyu çekmiyor. Büyükşehirin hatasını esnaf ödüyor.” açıklamalarında bulundu.

Dükkân sahibi Müzeyyen Öztürk ise, Nisan ayında meydana gelen su baskınında TİSKİ’ye dilekçe verildiğini ancak zararlarının karşılanmadığını söyledi. Yeni meydana gelen olayda TİSKİ’nin firma sahibine dava açmalarını gerektiği belirtilse de Öztürk, avukat aracılığıyla Büyükşehir Belediyesinden şikâyetçi olacaklarını kaydetti. Yaşanan su baskını nedeniyle maddi zararın ortaya çıkmasıyla dükkândan taşınacakları öğrenildi.

Haber:Rabia MOLLAOĞLU

Son Güncelleme: 05.10.2021 11:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.