Terminali satacaklar

16 Ocak 2021 Cumartesi 11:55
Terminali  satacaklar

 Trabzon’un mevcut terminalinin farklı bir alana taşınacak olmasından dolayı mevcut otogarın imar planında değişikliğe gidildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan değişiklikle alanın fonksiyonu belediye hizmet alanından ticaret ve turizm alanına çevrildi. Değişikliğe CHP Grubu Başkanvekili Turgay Şahin, “satacaksınız” yorumunda bulundu. n 6’DA

Trabzon’un mevcut terminalinin farklı bir alana taşınacak olmasından dolayı mevut otogarın imar planında değişikliğe gidildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan değişiklikle alanın fonksiyonu belediye hizmet alanından ticaret ve turizm alanına çevrildi. Ortahisar İlçesi Sanayi Mahallesinde 1 / 1000’lik planda “Belediye Hizmet Alanı” olarak görülen terminalin bulunduğu bölge, 1 / 5000’lik plana uygun bir şekilde Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisince “Ticaret ve Turizm Alanı”na dönüştürüldü. Mecliste karar oy birliği ile alındı.

20 DÖNÜMDEN, 17 DÖNÜME DÜŞÜRÜLDÜ

Konuyla ilgili Belediye Meclisinde görüşünü belirten CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin,  “Dönüşümü yaparız. O da satılacakta... Yalnız şunu sorayım? Fonksiyon değişikliği yaptığımıza göre ticaret alanı adayı büyüttünüz gibi geldi. Ada boyutlarında da değişiklik oldu mu olmadı mı?” diye sordu.  Şahin’in bu sorusu üzerine alanın aslında 20 dönüm olduğu ancak yol terkleriyle birlikte 17 dönüme düşürüldüğü ve böylelikle alanın küçüldüğü şeklinde yanıt verildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.