Flaş Haber
Kapat

Tabana heyecan geldi

AK Parti’de il ve Ortahisar’a önerilen isimler beğenildi

23 Ocak 2021 Cumartesi 10:22
Tabana heyecan geldi

GENÇ’TEN TEBRİK VE TEŞEKKÜR

AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Trabzon İl ve Ortahisar ilçe Başkanlığı için önerilen Dr. Sezgin Mumcu ile Selahaddin Çebi isimleri tabanda geniş yankı buldu. Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç, her iki ismi tebrik ederken, hizmetlerinden dolayı eski il başkanı Haydar Revi ve Ortahisar eski ilçe başkanı Temel Altunbaş’a teşekkür etti. 

AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Trabzon İl Başkanlığı Ortahisar ilçe Başkanlığı için önerilen Dr. Sezgin Mumcu ile Selahaddin Çebi tabanda geniş yankı buldu.  Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç, her iki ismi tebrik ederken, hizmetlerinden dolayı eski il başkanı Haydar Revi ve Ortahisar eski ilçe başkanı Temel Altunbaş’a teşekkür etti. AK Parti İl ve Ortahisar İlçe Başkanlığına seçilen isimleri tebrik eden Başkan Genç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Trabzon İl Başkanlığı kongresi için başkanlığa aday gösterilen Sayın Sezgin Mumcu ile Ortahisar İlçe Başkanlığı kongresi için başkanlığa aday gösterilen Sayın Selahaddin Çebi kardeşlerimi tebrik ediyor, kongrelerinde kendilerine başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bugüne kadar ki emekleri ve güzel hizmetlerinden ötürü Başkanlarımız Sayın Haydar Revi ve Sayın Temel Altunbaş’a çok teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

MUMCU VE ÇEBİ’DEN İLK MESAJLAR

 AK PARTİ Trabzon İl Başkanı Adayı Sezgin Mumcu ve AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Adayı Selahaddin Çebi’nin 22 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile adaylıkları kesinleşti. Mumcu ve Çebi başkanlığa aday gösterilmelerinin ardından ilk mesajlarını paylaştı. İki başkan adayı birbirlerini tebrik ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Adayı Sezgin Mumcu ve AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Adayı Selahaddin Çebi’nin 22 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile adaylıkları kesinleşti. Mumcu ve Çebi başkanlığa aday gösterilmelerinin ardından ilk mesajlarını paylaştı. İki başkan adayı birbirlerini tebrik ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

İl Başkanlığı Adayı Mumcu, “Milletin iktidar emanet yükünü canı pahasına omuzlarında taşıyan

kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın :"Dağıtarak, kırarak, dökerek, bölerek değil,

Toparlayarak, bütünleştirerek, kucaklayarak işe başlamazsanız hedefe ulaşamazsınız" talimatının gereğini yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Değerli Genel Başkanımıza, şahsımı AK Parti Trabzon İl Başkanı olarak atamasından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” ifadeleriyle ilk mesajını verdi.

İlçe Başkanlığı adaylığına seçilmesinin ardından ilk açıklamasını yapan Başkan Çebi, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tensipleri ile Trabzon İl Başkan adayımız olarak belirlenen değerli dava arkadaşım DR Sezgin Mumcu beyi tebrik ediyor başarılar diliyorum. Ortahisar İlçe Başkanı olarak şahsıma görevi tevdi eden Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘a teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştireceğim kongre ile Ehliyetli liyakatli güçlü kadrolarla 2023 yolunda bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle bütün enerjimiz ile var gücümüz ile çalışacağız.” sözlerini kullandı.

DİLEKOĞLU’NDAN TAM DESTEK

 AK PARTİ Trabzon İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu, İl Başkanlığına uygun görülen Sezgin Mumcu ve Ortahisar İlçe Başkanlığına uygun görülen Selahaddin Çebi’ye destek açıklamasında bulundu. 

AK Parti Trabzon İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu, İl Başkanlığına uygun görülen Sezgin Mumcu ve Ortahisar İlçe Başkanlığına uygun görülen Selahaddin Çebi’ye destek açıklamasında bulundu

AK Parti Trabzon İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon İl Başkanlığı için Sezgin Mumcu ve Ortahisar İlçe Başkanlığı için Selahaddin Çebi’yi tercih etmesini değerlendirdi. İl başkan adayını belirlemek için Ankara’ya davet edilen 6 isim arasında yer alan Başkan Vekili Dilekoğlu, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile AK Parti Trabzon İl Başkanı olarak belirlenen kıymetli dostum, değerli dava arkadaşım Dr. Sezgin Mumcu’yu tebrik ediyor, bu kutlu davada aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacağına yürekten inanıyorum. Yolun açık olsun Sezgin Başkanım.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşakanı Erdoğan’la görüşmeya çağrılan bir diğer isim Selahaddin Çebi’yi de tebrik eden Dilekoğlu, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı olarak belirlenen kadim dostum, değerli dava arkadaşım Selahattin Çebi’yi tebrik ediyorum. Yolun açık olsun Selahattin Başkanım.” açıklamasında bulundu.

BÖLGESEL ADALET ELEŞTİRİSİ

 AK PARTİ Trabzon İl Başkan Adayı Metin Kaya yaptığı açıklamada, milletvekili dağılımında şehrin ilçelerinde denge sağlanmadığı gibi il başkan adayının belirlenmesinde de denge olmadığını söyledi.

İlçelerde serzenişlerin olduğunu belirten Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ben bu yola çıkarken sessizlerin sesi olmak için geliyorum demiştim. Şimdi sessizlerin sesi olan bir konuyu gündeme getirmek istiyorum. Bu şehir 4685 km² alandan 18 ilçeden oluşmaktadır. Dolayısıyla Güney’den, Doğu’dan, az da olsa Batı’dan göç almaktadır. Bölgemizde yaşayan insan profili de bu nedenle çeşitlilik kazanmıştır. Başlı başına şehrimizin doğusunda batısında ve güneyinde kendine münhasır yaşayan halkımız bulunmaktadır. Siyasi partiler de bu insanları temsil etsinler diye ihtiyaçlara cevap versinler, sıkıntılarla ilgilensin, onların dertleri ile hasbihal olsun ve benzeri şeyler için milletvekili seçimleri yapmaktadırlar. Yani milletin vekilleri bu nedenlerden ötürü seçilmektedir. Şehrin tamamına hizmet etmeleri için görev alırlar. Bu yüzden ilçelere hizmet edebilsin diye millet vekili adayları dengeli olarak dağıtılır ve seçimlerde bu dengelere göre seçmen reaksiyon gösterir.

İLÇELER SERZENİŞTE

Bugün içinde bulunduğumuz il başkanlığı seçiminden yola çıkarak gittiğim ziyaret ettiğim ilçelerin yarısından fazlasında konuşulan serzenişte bulunulan bir konuyu gündeme getirmek istiyorum.

Kişisel görüş olarak değil teşkilatın sesi, dengenin sesi, partinin gerçek sahiplerinin şikayeti olarak algılanmasını istiyorum.

DENGE YAPILAMADI

Şehrimizin doğu ve güneyi göz ardı edilerek sadece batısında birbirine çok yakın olan üç ilçeden, ülkemizin en büyük partisi olan AK Parti’ye seçilen milletvekilleri bu ilçelerden seçilmiştir. Bu adaletsiz dağılım şehrin güneyinde ve doğusunda yaşayan ilçelerdeki insanları, partiye gönül vermiş vatandaşları, il delegelerini ilçe başkanlarını, mahalle teşkilatlarının çoğunu derinden yaralamakta ve aciz bırakmaktadır.

BUGÜN YİNE AYNISINI YAPTILAR

Bu adaletsizliğe, bu adaletsiz dağılımı hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza sunan zihniyet neyse bugün geldiğimiz noktada il başkanlığı seçimi için de aday adayı arkadaşımızı yine şehrin batısından seçerek bir kez daha partiyi kendi kötü emellerine alet etmişlerdir.

BAKANIMIZI ŞEHRE KÜSTÜRDÜLER

Şimdi bazıları diyecekler ki şehrin doğusunda bakan var, İçişleri Bakanı. Ama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu artık İstanbul milletvekili ve Türkiye’nin tamamına mal olmuş bir bakandır ve çok yoğun iç ve dış meselelerle uğraşmaktadır.  Zaten şehirdeki bazı zihniyetler Sayın Soylu’yu da şehir ile küstürmüştür.

Son Güncelleme: 23.01.2021 10:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.