SOSYALİSTLERİN SOYLU’YA VERDİKLERİ DUVAR KİTABI OLAYI NASIL YORUMLANMALI?

İçişleri Bakanlığının bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülürken ilginç olaylar da yaşandı.

24 Kasım 2021 Çarşamba 10:37
SOSYALİSTLERİN SOYLU’YA VERDİKLERİ DUVAR KİTABI OLAYI NASIL YORUMLANMALI?

Bakan Soylu’nun terörle mücadeleye ilişkin muhteşem açıklamaları yurt çapında geniş yankı uyandırırken, dikkatleri çeken ilginç bir başka gelişme daha yaşandı.

HDPKK’dan milletvekili seçildikten sonra Sosyalist İşçi Partisi’ne geçen İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Bakan Soylu’ya Sedat Peker’in iddialarının yer aldığı “Duvar” kitabını vermiş. Bakan Soylu, hiçbir tepki vermeden derin bir vakar örneği göstererek ve tebessüm ederek kitabı alıp teşekkür etmiş. Buraya kadarı olayın bir boyutu. Esas önemli olan bizim sosyalistlerin Sedat Peker’in iddialarının arkasına takılıp bu iddiaları kitap haline getirmeleri. Türk sosyalistlerin medet umdukları tabloyu okuya biliyor musunuz? Bir zamanlar mafya ve çetelere karşı mücadelede öne çıkan bizim sosyalistler bakın artık kimlerden medet umar hale gelmiş. Adına Duvar koydukları gerçekte kitap değildi. Kendileri duvarın arkasında kalmıştı. Soylu’nun kitabı alırken tebessüm ettiği keyfiyet işte bu keyfiyetti. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.