Sinsi oyunu bozacağız

Kamu-Sen'ten teröre tepki...

banner4
14 Aralık 2016 Çarşamba 12:30
Sinsi oyunu bozacağız
banner38

Kamu-Sen Trabzon Şube Başkanlığı İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör olayını protesto etti. Atatürk Alanı’nda bir araya gelen Kamu-Sen üyeleri ilk olarak saygı duruşunu yaparak saygı duruşunda bulundu. Ardından şehitler için Kuran okunan protestoda Kamu-Sen İl Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Şal da şiir okudu. Basın açıklamasını okuyan Kamu-Sen Trabzon Şube Başkanı Coşkun Dilber “Bu sinsi ve kirli oyunu birlikte bozacağız.” dedi.

Ülkenin, birliğin, demokrasinin ve huzurun hedef alındığı kirli bir oyun oynandığına dikkat çeken Dilber “Bu oyunda hem içerden hem de dışardan figüranlar vardır. İçeriden bu oyunun sonunu bilerek veya bilmeyerek gönüllü olanlar vardır. Ama bizler biliriz ki bu coğrafyanın bedeli ağırdır. Türk Milleti bu bedeli ödediği için burayı yurt yapmıştır. Bugün de bu bedeli ödemekten imtina etmemektedir.” diye konuştu.

“Bizler bu tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere teröre karşı tek ses, tek yürek olduk.” diyen Dilber şöyle devam etti: “Onun için milyonlarca İnsan tek yürek Türkiye diyoruz.  Terörün ve teröristin geleceğimizi karartmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Her türlü ötekileştirmeye rağmen gün birlik olma günüdür. Birlikteliğimiz koruyabilme adına Türkiye ortak paydasına sahip herkes ötekileştirilmeye tabi tutulmadan bu ülkenin imkân ve kaynaklarından faydalanmalıdır.”

Özellikle kamuda paralel yapılanmaların göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade eden Dilber “Yeni paralel yapılar oluşturulmamalıdır. Ülkemiz her alanda dar bir kadronun yönetimine mahkûm edilmemeli, her kesimden kariyer ve liyakat esaslı insanlarla yönetilmeli ve ortak akıl oluşturulmalıdır. Kamu düzeninin tesisi, özgürlüklerin korunması ve hukukun üstünlüğünün sağlanması konularında üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye her zaman olduğu gibi hazırız. Teröre karşı gerekli bütün hukukî önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan, saldıran her türlü terörü lanetliyoruz. Terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lânetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

61MEDYA/BERKANT PARLAK-BERKAY GÜNTEKİN

Son Güncelleme: 14.12.2016 12:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.