Şehit annesi evi için seslendi

Şehit annesi Hilal, viraneye dönen evi için “Biri bana yardım etsin” dedi

26 Ağustos 2021 Perşembe 09:30
Şehit annesi  evi için seslendi

2017’DE PKK İLE ÇATIŞTI

2017 YILINDA Şırnak Uludere’de PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada evli ve 15 aylık çocuk babasıyken şehit düşen Piyade Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya’nın annesinin Beşikdüzü Korkutan Mahallesindeki evinin içler acısı hali yürek burktu. Şehidin annesi Hatice Hilal “bir göz oda burası harabeye dönmüş durumda. Kimseden ev istemiyorum. Yalnızca onarmam için yardım edilsin” dedi. Hilal İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yardım istedi.

SADECE EVİM ONARILSIN YETER

EVLADININ açısının hala taze olduğunu söyleyen anne Hilal, “ Oğlumun acısı hala içimde. Sanki dünmüş gibi, ilk günmüş gibi taze. Kimse bana oğlumu geri getiremez. Oğlum vatanı uğruna şehit düştü. Evimin hali ortada. Ben kimseden bana yeni bir ev verin diye bir yardım istemiyorum. Bu ev artık yaşanmaz duruma geldi. Yaptıracak, onaracak bir durumum yok. yalnızca yine bir oda da olsa içinde durabileceğim bir onarım yapılsın. Biri yardım etsin istiyorum” dedi.

HERKESİN YARDIMINA KOŞUYOR

HİLAL, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yüce gönüllü bir insan olduğunu ve ondan yardım istediğini söyleyerek, “Bakanımız Süleyman Soylu’yu her yerde herkesin yardımına koşarken görüyorum. Nerede bir zor durumda olan insan varsa oraya koşuyor. Ben bir şehit annesiyim kendisinden benim sesime kulak vermesini istiyorum. Başka kimseden, herhangi bir şekilde yardım istemedim. İstemem de. Sesimi duysun istiyorum.” dedi.   

2017 yılında Şırnak Uludere’de PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya’nın annesinin Beşikdüzü Korkutan Mahallesindeki evinin içler acısı hali yürek burktu. Şehidin annesi Hatice Hilal “bir göz oda burası harabeye dönmüş durumda. Kimseden ev istemiyorum. Yalnızca onarmam için yardım edilsin” dedi. Hilal yardım için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi.

2017’DE PKK İLE ÇATIŞTI

Evli ve 15 aylık bir çocuk babasıyken 2017’de PKK ile girdiği çatışmada şehit düşen Üsteğmen Kaya’nın Beşikdüzü’nde yaşayan annesi Hilal evladının açısının hala taze olduğunu söyleyerek, “ Oğlumun acısı hala içimde. Sanki dünmüş gibi, ilk günmüş gibi taze. Kimse bana oğlumu geri getiremez. Oğlum vatanı uğruna şehit düştü. Evimin hali ortada. Ben kimseden bana yeni bir ev verin diye bir yardım istemiyorum. Bu ev artık yaşanmaz duruma geldi. Yaptıracak, onaracak bir durumum yok. yalnızca yine bir oda da olsa içinde durabileceğim bir onarım yapılsın. Biri yardım etsin istiyorum” dedi.

BAKAN SOYLU’YA SESLENDİ

Hilal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yüce gönüllü bir insan olduğunu ve ondan yardım istediğini söyleyerek, “Bakanımız Süleyman Soylu’yu her yerde herkesin yardıma koşarken görüyorum. Nerede bir zor durumda olan insan varsa oraya koşuyor. Ben bir şehit annesiyim kendisinden benim sesime kulak vermesini istiyorum. Başka kimseden, herhangi bir şekilde yardım istemedim. İstemem de. Sesimi duysun istiyorum” dedi.

(Şehit düşen Piyade Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya)

Haber: Fatoş BATMAN

Son Güncelleme: 26.08.2021 09:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.