Sehir susuz kalabilir

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Çakıroğlu’ndan ürküten açıklamalar

08 Eylül 2021 Çarşamba 11:06
Sehir susuz kalabilir

TİSKİ DEPO İSTİYOR AMABİNALAR DEPOYA AYARLI DEĞİL

 Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, alt yapı çalışmalarıyla ilgili her yerin kazılı halde beklediğini, döşenen boruların basınca dayanıklı olmadığını ve TİSKİ’nin vatandaşlara su deposu ya da hidrafor kurmaları için tehdit eder gibi mesaj attığını açıkladı. Ortahisar’da binaların yüzde 20’sinin depo sistemi oluşturabileceğini, geri kalanının ise suyu alamayacağını şehrin susuz kalacağını kaydetti.

AB’NİN VERDİĞİ 17 MİLYON HİBE,TİSKİ ELİNDE HEBA OLABİLİR

 Hem idareyi hem de idare edileni, yöneten-yönetilen diyemiyorum, uyarmak istiyoruz. Bir önceki dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Avrupa Birliği fonlarından 17 Milyon Euro'luk İçme Suyu Şebekesini yenilemek için kaynak oluşturdu. Yani işin Türkçesi Avrupa Birliği, Trabzon halkı asbestli borulardan sağlıksız su içmesin diye belediye emrine, projeye bağlı yatırım imkânı sundu. Belediye ve yönetim kadroları değişti ve gelen TİSKİ yönetimi ve Büyükşehir Belediye Başkanı bu fonu yatırıma dönüştürdü..

ŞEHİR SUSUZ KALACAK,KIYAMET KOPACAK

 Çakıroğlu, yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti: “Her gün maalesef şehir adına felaket diyebileceğimiz bir durum, olay vuku buluyor. Milletimiz, yarın ağır bedeller ödeyeceği bu olaylara karşı gerekli tepkiyi ve gereken şiddette vermelidir. Dün biz Gülcemal bu şehri kokuya boğacak dedik, şehir kokuya boğulunca milletimiz ve kamuoyu konuya ilgi gösterdi. Şimdi sondaki sözü başa alalım, yarın bu şehir susuz kalacak, kızılca kıyamet kopacak

İMZA ATANLARBEDEL ÖDEYECEK

 Ancak gelin görün ki iyileştirme değil şehir adına adeta felaket bir durum ortaya çıktı. Bilemiyorum, bu noktada kadrolarda mı liyakat sorunu var ya da emir demiri mi kesiyor? Öyle ki usulsüzlükler var, yetkisi olan imza atmıyor, birileri günah keçisi yapılıyor, yarın esasen yetkisiz birçok insan attıkları imzalardan dolayı bedel ödeyecek diye duyumlarımız var. Her yer kazılmış ve kazılı halde bekliyor.

ESKİ TESİSATLARDANŞEHRE SU VERİLİYOR

Döşenen borular cazibe ile gelen basınca dahi dayanabilecek kalitede değil. Şuan hala eski tesisatlardan su veriliyor ancak bu durum değişecek. Millet başına geleceği bilmiyor ancak TİSKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Milletin başına açacağı sıkıntının farkında. Bu yüzden milletimize binalara su deposu yapılması ve hidrafor sistemi kurulması telkin ediliyor. Yapılan binalar eski kanuna göre yapıldığı için mevcut durum kazanılmış haktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.