Saadet terminalin peşini bırakmıyor

09 Eylül 2021 Perşembe 11:03
Saadet terminalin peşini bırakmıyor

 SAADET Partisi Trabzon İl Teşkilatı şehirdeki tüm meslek odalarının ve siyasilerin karşı çıkmasına rağmen Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ısrarla dere yatağına yapmayı planladığı yeni terminal binasının yapılmaması için kamuoyu oluşturma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İl Başkanı Cevat Kurt, dün de bu kapsamda Orman Mühendisleri, Şehir Plancıları Odası ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı ziyaret etti.  

Saadet Partisi Trabzon İl Teşkilatları şehirdeki tüm meslek odalarının ve siyasilerin karşı çıkmasına rağmen Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ısrarla dere yatağına yapmayı planladığı yeni terminal binasının yapılmaması için kamuoyu oluşturma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dün de bu kapsamda Orman Mühendisleri,Şehir Plancıları Odası ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı ziyaret eden Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt, “Yaptığımız ziyaretlerde, Trabzon’un daha yaşanılabilir bir yer olması için gereken bilgi ve tecrübenin, şehirde fazlasıyla bulunduğunu gördük. Eksik olan, bu fikirlerin ve tecrübenin, ortak aklın, şehri yönetmek üzere halktan yetki alanlar tarafından dikkate alınmayışıdır. Üzücü olan budur. Burada asıl kaybeden maalesef Trabzon’dur” dedi.

ORTAK AKIL ŞEHRİ YÖNETENLER TARAFINDAN DİKKATE ALINMIYOR

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen ve Doğu Karadeniz Orman Mühendisleri Odası Başkanı Faruk Aksu’yu ziyaret eden Kurt, Trabzon’un daha yaşanabilir bir şehir olması için gereken bilgi ve tecrübenin şehirde fazlasıyla olduğunu söyledi. Ancak buna rağmen Trabzon’u yönetenlerin ortak akıla hareket etmediğini söyleyen Kurt, “Saadet Partisi olarak ilimizdeki Meslek Odalarımızı ziyaret ederek terminal binasının dere yatağına yapılmaması için birlikte hareket etme ve kamuoyu oluşturma teklifinde bulunuyoruz.

Bu amaçla bugün Doğu Karadeniz Orman Mühendisleri Odası Başkanı Faruk Aksu, Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı ziyaret ettik.

Yaptığımız ziyaretlerde, Trabzon’un daha yaşanılabilir bir yer olması için gereken bilgi ve tecrübenin, şehirde fazlasıyla bulunduğunu gördük. Eksik olan, bu fikirlerin ve tecrübenin, ortak aklın, şehri yönetmek üzere halktan yetki alanlar tarafından dikkate alınmayışıdır. Üzücü olan budur. Burada asıl kaybeden maalesef Trabzon’dur. Ziyaretlerin ardından oluşan kanaatler doğrultusunda bir eylem planı hazırlayacağız ve bunu kamuoyuyla paylaşacağız. İnanıyoruz ki şehri yönetenler, Trabzon kamuoyunun sesine kulak verecek ve bu yanlıştan dönülecektir” ifadeleriyle yaptığı ziyaretler neticesinde bir eylem palanı hazırlayacaklarını söyledi.

HABER:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.