Revizyon İmar Planı hazırlıyoruz

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl’de süre gelen imar planı sorununa ilişkin konuştu

14 Ekim 2021 Perşembe 12:19
Revizyon İmar Planı hazırlıyoruz

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl için imar planı revizyonuna giderek ilçe halkının memnuniyetini artırmayı planladıklarını açıkladı.

Uzungöl’de imar planıyla ilgili yaşanan süreci değerlendiren Başkan Tok, “Şu anda Uzungöl’ün askıdan inmiş yürürlüğe girmiş bir imar planı var. Ama biz bugün yarın Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla görüşüp revize bir plan gönderiyoruz. İnşallah en kısa zamanda yeni plan onaylanıp gelecek. Yeni bir planımız varken, revize bir plan talep ettik. Ben 8 sene içinde 3 kez imar planı yaptım. 3 tane plan hayata geçti ve 3 tane plan mahkeme kararıyla bir şekilde durduruldu, iptal oldu ve yenisi yapıldı. Dolayısıyla İdare Mahkemesinin vermiş olduğu karar doğrultusunda yeni bir plan yapma ihtiyacı hasıl oldu. Aykırı kararlar düzeltilerek tekrar askıya çıktık ve indi. Biz oradaki mahalli kişilerle de görüştük. Maksimum faydayı nasıl sağlarız diye revize plan yapıyoruz. Küçük dokunuşlarla beraber onu da bakanlığa onaylatıp inşallah en kısa sürede bu sorunu çözeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

EN GÜZELİNİ ÇIKARMA GAYRETİNDEYİZ

Yapılan revizyon çalışmasıyla vatandaşların memnuniyetini artırmayı planladıklarını kaydeden Başkan Tok, “Planın genel amacına uygun ufak ufak dokunuşlar yaptık. Fonksiyon değişikliği söz konusu değil. Küçük küçük dokunuşlarla birlikte vatandaşın gönlüne göre uygulayacağız inşallah. Planın omurgasında bir değişiklik yok. Ufak dokunuşlarla birlikte diyelim yüzde 30 olan memnuniyeti, yüzde 60-70-80’lere çıkarmayı arzuluyoruz. Biz mevzuat çerçevesinde plan yapıyoruz. Kimse kafasına göre plan uygulaması yapamaz. Aykırı bir işlem de bulunsanız zaten iptal oluyor. Biz en küçük en hassas noktaları hesap ederek, vatandaşı da mağdur etmeyerek bu çerçevede en güzelini çıkarma gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.