PKK'nın mühimmat deposu ele geçirildi!

TSK yaptığı son dakika operasyonunda PKK'nın Türkiye'deki ana silah ve mühimmat deposu ele geçirildi.

banner4
08 Mayıs 2017 Pazartesi 10:04
PKK'nın mühimmat deposu ele geçirildi!
banner38

Şırnak İncebel Dağları'nda 19 Nisan'da başlatılan Şehit Jandarma  Binbaşı Ahmet Karaman-2 Operasyonu sürüyor. Zor arazi ve hava şartlarında devam  eden operasyonda şimdiye kadar tespit edilen 25 mağaradaki aramalarda, çeşitli  çaplarda havan, doçka uçaksavar silahı, biksi makineli tüfek ve kaleşnikof piyade  tüfekleri başta olmak üzere çok sayıda silah, teçhizat ve mühimmat ele geçirildi. Mağaraların terör örgütünün Türkiye'deki ana silah ve mühimmat deposu olduğu  belirtildi. Ele geçirilenler, bugüne kadar icra edilen terörle mücadele  operasyonlarında bir seferde örgütten ele geçirilen en fazla malzeme oldu.

ürk Silahlı Kuvvetlerince, Şırnak İncebel Dağları'nda  devam eden operasyonda teröristlerce kullanıldığı belirlenen 25 mağaradaki  aramalarda çok sayıda silah, teçhizat ve mühimmat ele geçirildi. Bölücü terör  örgütünün Türkiye'deki ana silah ve mühimmat deposu olduğu belirtilen  mağaralardaki silah ve mühimmat, bugüne kadar tek seferde örgütten ele geçirilen  en fazla malzeme oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Şırnak  İncebel (Kato) Dağları'nda 19 Nisan'da başlatılan Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet  karaman-2 Operasyonu sürüyor.

Bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek, teröristlerin  kullandığı mağara ve sığınakları imha etmek için düzenlenen operasyona güvenlik  korucularıyla takviyeli Jandarma komando taburları da destek veriyor.

Güvenlik güçleri, zor arazi ve hava şartlarında 19 gündür aralıksız  devam eden operasyonda teröristlerce kullanıldığı belirlenen şimdiye kadar  25  mağara tespit etti. Mağaralardaki aramalarda çeşitli çaplarda havan, doçka  uçaksavar silahı, biksi makineli tüfek ve kaleşnikof piyade tüfekleri olmak üzere  çok sayıda silah, teçhizat ve mühimmat ele geçirildi.

Mağaraların terör örgütünün Türkiye'deki ana silah ve mühimmat deposu  olduğu belirtildi. Ele geçirilen silah, mühimmat, teçhizat ve yaşam  malzemeleriyle bölücü terör örgütünün lojistik desteğine Şırnak’ta son yılların  en büyük darbesi vurulduğu bildirildi.

Söz konusu silah, teçhizat ve mühimmatın bugüne kadar icra edilen  terörle mücadele operasyonlarında  bir seferde örgütten ele geçirilen en fazla  malzeme olduğu kaydedildi.

Mağaraların iç kısımlarına erişimi sağlayacak ve onları kullanılmaz  hale getirecek makinelerin operasyon bölgesine gönderilmesi için İncebel Dağı  eteklerinden zirvesine doğru yol yapımı çalışmaları 8 dozer, 3 ekskavatör ve  çeşitli iş makineleriyle devam ediyor.

Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman-2 Operasyonu kapsamında ele  geçirilen malzemelerin bir kısmı şöyle:

"237 kaleşnikof piyade tüfeği, 23 G-3 piyade tüfeği, 9 biksi makineli  tüfek, 8 dragunov kanas tüfek, MG-3 makineli tüfek, zagros keskin nişancı tüfeği,  doçka uçaksavar silahı, M-16 piyade tüfeği, 2 HK-33 piyade tüfeği, 3 mavzer  tüfeği, 9 pompalı tüfek, 3 av tüfeği, 9 RPG-7 roketatar, 2 lav silahı, 7 çeşitli  çapta havan ile 57 bin 540 7,62 milimetre mühimmatı, 32 bin 242 biksi mühimmatı,  7 bin 330 doçka mühimmatı, 4 ton amonyum nitrat patlayıcı, 240 el bombası, 236  anti personel roketatar mühimmatı, 16 anti tank mayını, 4 anti tank roketatar  mühimmatı, çok sayıda teçhizat ve yaşam malzemesi."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.