Muhalefetçilik oynuyor

İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli’ye AK Parti İl  Başkan Revi’den sert sözler

01 Ocak 2021 Cuma 16:09
Muhalefetçilik oynuyor

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda AK Parti’yi eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli'ye “Muhalefetçilik oynuyor” sözleriyle tepki gösterdi

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda AK Parti’yi eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli'yi hedef aldı. Başkan Kuvvetli’nin muhalefetçililik oynadığını savunan Başkan Revi, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ı da hedef aldı.  İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin Trabzon'da yaşayıp yaşamadığı ile ilgili kuşku duyduğunu belirten Başkan Revi, "İP İl Başkanı Sayın Kuvvetli nerede yaşıyor gerçekten merak ediyoruz. Eğer Trabzon'da yaşıyor ise yapılan bunca yatırımı çalışmayı nasıl görememiş? AK Parti iktidarı göreve geldiğimiz günden itibaren Trabzon'da önemli yatırımlar gerçekleştirdik. 33 milyar liraya ulaşan yatırımlarımızla Trabzon'a adeta çağ atlattık. AK Parti olarak vatandaşlarımıza hangi sözü verdiysek hepsini birer birer gerçekleştirdik ve gerçekleşmeye de devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu da çalışma ve projelerimizi teferruatlı şekilde yeniden anlattılar.  Görünen o ki onca yatırımı, hizmeti göremeyen Sayın Kuvvetli küçük bir zümreyi mutlu edebilmek için kendi kendilerine eğlence olsun diye birtakım açıklama yaparak muhalefetçilik oynuyor." dedi.

KORAY AYDIN HATIRLATMASI YAPTI

AK Parti olarak kazandıkları belediyelerde başkanlar değişse bile partinin yerel yönetimler politikası doğrultusunda hizmet verdiğinin altını çizen Revi, açıklamasını şöyle sürdürdü: "AK Parti bir dava partisidir. Bu davanın lideri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bizler hem hükümet kapsamındaki yatırımlarımızda hem de belediyelerdeki faaliyetlerimizde parti politikasına göre milletimize hizmet ederiz. Dolayısıyla dünden bugüne kim bir proje vaat ettiyse buna liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle partimiz karar verdiler. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ne söz verdiyse hem Türkiye'de hem de Trabzon'da bunları takır takır yapmıştır. Bizim vaatlerimiz Koray Aydın'ın batık müteahhitlerinin elinde kalan projelere benzemez. Lütfen Sayın Kuvvetli eski dönem ile bu dönemi karıştırmayın."

UFKUNUN DAR OLMASINDAN BİZLER MESUL DEĞİLİZ

Pandemi döneminde projelerin aksatılmadan devam ettiğini savunan Revi, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Dün Akyazı Stadı için ne diyorlarsa bugün de demir yolu için aynı cümleleri kuruyorlar. Sizin gibilerin tezviratları arasında Trabzonspor’umuz için Akyazı Stadı’nı nasıl yaptıysak demir yolu da Trabzon'a öyle gelecek. Bazı projeler zamanın şartlarına göre zaman alabilir fakat AK Parti hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceği projeleri vaat etmez. Sayın Kuvvetli'nin hafsalası bunu almıyor olabilir. Onun ufkunun dar olmasından bizler mesul değiliz. Bu onun şahsi problemi." eleştirilerinde bulundu.

 REVİ'DEN KUVETLİYE SERT SÖZLER 

Başkan Kuvvetli, birçok projeye yönelik eleştirilerde bulunduğu basın toplantısında, “Bu zamana kadar bizim açımızdan Büyükşehir Belediye Başkanı verdiği sözleri tutmadı. 39 ay daha var ama bu zamana kadar yapılan çalışmalarla seçim öncesi taahhüt ettiği projelerin olmadığını düşünüyorum. Sonuç olarak şehrin önemli sorunlarını çözmekten uzak olan bu anlayış ne yazık ki kamu kaynaklarını ve enerjisini şehre fayda ayıracak işlere ayıramadılar. Ayırmaları gerekiyor. Bunu yapabilmeleri için Trabzon’da yer alan üniversitelerin, STK’ların ve yetkililerin yer aldığı istişare toplantıları düzenlenmeli. Ortak aklı ortay çıkaran toplantıların yapılmasına ihtiyaç var.” ifadelerine yer vermişti.

Son Güncelleme: 01.01.2021 16:30
Anahtar Kelimeler:
Azmi KuvetliHaydar Revi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.