Mide bulandırıcı sözlerin özrünü kabul etmediler

MHP’den CHP’li Bolu Belediye Başkanına büyük tepki

08 Eylül 2021 Çarşamba 13:43
Mide bulandırıcı sözlerin özrünü kabul etmediler

MHP’den CHP’li Bolu Belediye Başkanına büyük tepki

Mide bulandırıcı sözlerin özrünü kabul etmediler

MHP Trabzon Kadın Hakları ve Sorunları Komisyon Başkanı Nuran Öksüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyon Başkanı Emine Emirzeoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bir sosyal medya kanalında başörtülülerle ilgili yaptığı hadsiz açıklamalara tepki gösterdi. Öksüz ve Emirzeoğlu, Özcan’ın hakarete varan açıklamalarından sonra incinen kadınlardan özür dilemesini kabul etmediklerini söyleyerek, “Bayan kardeşlerimizin kılık kıyafetini öne çıkararak, tesettürlü oluşuna vurgu yapmasını şiddetle kınıyor, hangi gerekçe olursa olsun özrünü kabul etmiyoruz” diyerek tepkilerini ortaya koydu.

NE YAŞANMIŞTI?

Daha öce mülteciler ve sığınmacılar ile ilgili haddini aşan açıklamalarda bulunan Özcan, katıldığı bir sosyal medya kanalında bu kez diline başörtülü kadınları dolamış kendine komik gelen bir anısını anlatarak çirkin imalarda bulunmuştu. Özcan, "Bir açılış yapıyoruz, Bolu’da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. ‘Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz’ dedi. Ben de ‘Hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok’ dedi. ‘Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?’ dedi. ‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var" diyerek anısını anlatmış ve ardından CHP tarafından disipline sevk edilmişti.

ÖZRÜNÜ ASLA KABUL ETMİYORUZ

MHP Kadın Hakları ve Sorunları Komisyon Başkanı Öksüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyon Başkanı Emirzeoğlu, başörtülü kadınlar üzerinden bu tür aşağılayıcı ifadelere tepki gösterdi. Özcan’ın samimiyetsiz özrünü kabul etmeyen Emirzeoğlu ve Öksüz, Sağlık masrafları için evlat hasretiyle yanıp tutuşan tesettürlü bir bayanın, bayan kardeşimizin, konu ile ilgili olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yardım talebinde bulunması, başkan tarafından bir Youtube kanalında gündeme getirilmiş, röportajında mide bulandıran imada bulunması yurt çapında infiale yol açmıştır! Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bu talihsiz olayı pişkince anlatmasını ve bayan kardeşimizin kılık kıyafetini öne çıkararak, tesettürlü oluşuna vurgu yapmasını şiddetle kınıyor, hangi gerekçeyle olursa olsun özrünü kabul etmiyoruz” ifadeleriyle yapılan yanlış karşısında başörtülü kadınların sesi oldu.

haber:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.