Maraş Caddesi trafiğe kısmen kapatılabilir 

Trabzon Milletvekili Cora, Kahramanmaraş Caddesinin trafiğe kapatılıp kapatılmaması konusunda konuştu

15 Nisan 2021 Perşembe 10:09
Maraş Caddesi trafiğe kısmen kapatılabilir 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Kahramanmaraş Caddesinin trafiğe kapatılıp kapatılmaması konusunda süren tartışmalarla ilgili konuştu. Trabzon Milletvekili Cora, “Kahramanmaraş Caddesinin trafiğe kapatılması bize göre çok yerinde ve isabetli bir karar. Şehre başka bir hava katar. Örneğin Cumhuriyet Caddesi ve Gazipaşa Caddesi iki taraflı trafiğe açılırsa Kahramanmaraş’ın bir bölümü trafiğe kapatılabilir” dedi.

ÖNEMLİ AŞAMA KAT ETTİK

“Herkesin hayal ettiği ancak şu an hiç bir şekilde dillendirmediğimiz bir proje üzerinde çalınmalarımız var. Önemli aşama kat ettik. Bu yıl inşallah ihale sürecini hemşerilerimize duyuracağız. Yine çok dillendirilmeyen Kültür ve Kongre Merkezi ile Bilim Merkezi Projemize ilişkin attığımız adımlar, sonuç verdi. Merkezi hükümet yerel iş birliği ile kısa sürede başlayan tamamlayacağız”

ERKEN SEÇİM İDDİALARI “DAYANIN” MESAJI

Milletvekili Cora, Erken seçim iddialarına yönelik ise “Hiç bir şekilde gündemimizde erken seçim yok. Bu tür iddiaları muhalefetin kendi tabanına “Dayanın” mesajı olarak iç motivasyonları olarak değerlendiriyorum” açıklamasında bulundu

Öte yandan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 21 bin çiftçinin, tarım kredi ve kooperatiflerine olan 931 milyon lira tutarındaki kredi borcunun yapılandırılacağını bildirdi. Cora, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun'da değişiklik öngören kanun teklifinin kabul edildiğini anımsattı ve buna ilişkin bilgi verdi. Teklifle salgın döneminde vatandaşlardan, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen ihtiyaçları karşılamayı, çeşitli konularda yeni teşvikler getirerek, vatandaşların bu zor günlerde rahatlamasını amaçladıklarını ifade eden Cora, salgın döneminde ağırlıklı olarak paket servis hizmeti veren yiyecek ve içecek sektörünün sorunlarının farkında olduklarını belirtti.Bu sektörde çalışan başına prim desteği vereceklerini, ücretsiz izne ayrılanlara ise günlük 50 lira ödeme yapılmasının öngörüldüğünü dile getiren Cora, bu desteklerin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılandığını kaydetti.İşsizlik Sigortası Fonu'nun amacının, sadece prim ödeyen çalışanları işsiz kaldıklarında desteklemekten ibaret olmadığını vurgulayan Cora, istihdamın artırılmasının ve korunmasının da fonun amaçları arasında yer aldığını hatırlattı.Cora, 2020 yılından 2021 yılı Mart ayı sonuna kadar İşsizlik Sigortası Fonu kaynaklarından yapılan harcamaların yüzde 66,1'ini, doğrudan sigortalılara yapılanların oluşturduğunu söyledi.Teklifin, üreticilerin tarım kredi kooperatiflerine borçlarının yapılandırılmasını da içerdiğini anlatan Cora, halihazırda üreticilerin, tarım kredi ve kooperatiflerinden 9,1 milyar lira kredi kullandıklarını anımsatarak, düzenleme kapsamında, 21 bin çiftçinin, 931 milyon lira tutarındaki kredi borcunun yapılandırılmasının öngörüldüğünü aktardı.

Son Güncelleme: 15.04.2021 10:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.