Limanla ilgili ortaya çarpıcı iddialar attı

banner4
03 Mayıs 2017 Çarşamba 09:11
Limanla ilgili ortaya çarpıcı iddialar attı
banner38

ORTAHİSAR Belediye Meclis toplantısında konuşan MHP’li Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu limanda radyoaktif tesis olduğunu bir kanalın denize aktığını ve ortaya facia çıktığını iddia etti. Çakıroğlu “Bu şehirde balık yememek gerekiyor. Radyoaktif tesisin uzay tesisi olması gerekiyor. Şehrin göbeğinde böyle şeyler çok önemlidir. Bu bir faciadır.” dedi. Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç ise böyle bir olaydan bilgi sahibi olmadığını söyledi.  

ORTAHİSAR Belediye Meclis toplantısında konuşan MHP’li Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu limanda radyoaktif tesis olduğunu bir kanalın denişe aktığını ve ortaya facia çıktığını iddia etti. Çakıroğlu “Bu şehirde balık yememek gerekiyor. Radyoaktif tesisin uzay tesisi olması gerekiyor. Şehrin göbeğinde böyle şeyler çok önemlidir. Bu bir faciadır.” dedi. Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç ise böyle bir olaydan bilgi sahibi olmadığını söyledi.   

Ortahisar Belediye Meclisinde gündem dışı söz alan Meclis üyesi Davut Çakıroğlu “Geçen toplantılarda birkaç soru yöneltip olumsuzları sorun olarak sormuştum. Bedestenle ilgili olumlu sonuçlar aldım. Teşekkür ederim. Ama sadece Bedestenle kalmaması gerekiyor.” dedi. Davutoğlu ardından birkaç fotoğraflar getirdiğini ve tarihle ilgili konuşmak istediğini söyledi. “Bunlarla ilgili çok fazla çalışma gerekmiyor. Bunlar 200 yıllık eserler. Dikkat dağıtacak şeyleri geri plana çıkartıp pozitif enerji sağlamak konusunda bunlar çok önemliler. Kültür ve tarih dediğimiz zaman turizmcide bundan ayırt edemiyoruz. Bunların restore edilip yanlarına bir ağaç dikilip bir bant konulduğunda, kataloglara bunları da koyma ihtilalimiz var.”dedi.

Limanda bulunan radyoaktif tesisler için konuşan Çakıroğlu “Limanda radyoaktif tesisler var. Maddeler temasla değil havayla ulaşıyorlar. Yanında kanal var ve kanal denize aktarılıyor. Hemen suyla teması var. Bu bir faciadır. Bu şehirde balıkta yememek gerekiyor. Radyo aktif tesisin uzay tesisi gibi olması gerekiyor. Şehrin göbeğine böyle şeyler çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Genç cevap verip “Bilgi sahibi değilim insan sağlığı açısından önemli bir konu. Takibe aldım. Tarihi çeşmelerin bazıları vakıf bünyesinde, bazıları tarih varlıkları bünyesinde bizim bünyemizde olsun olmasın o görüntüyü kabullenmek istemeyen bir belediye başkanı olarak elimden geleni yapacağım. Kime ait olursa olsun biz yapalım. Yeter ki oraları daha güzel bir hal verelim.” dedi.(günebakış)

Son Güncelleme: 03.05.2017 09:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.