Kuvvetli itibar suikastına maruz kalıyor

Çakıroğlu, İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli’yi hedef aldı

24 Nisan 2021 Cumartesi 11:07
Kuvvetli itibar suikastına maruz kalıyor

Geçtiğimiz günlerde İYİ Partiden istifa eden Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’ye yönelik açıklamada bulundu. Kendisine parti içinde yaşadığı süreçte sahip çıkmadığını düşündüğü Kuvvetli’nin İl Başkanlığı görevinden ayrılması için parti içinde itibar suikastına yönelik gelişmeler yaşandığını öne sürdü.

KESER DÖNDÜ SAP DÖNDÜ

Çakıroğlu kendisinin partiden istifa etmeden önce itibarının zedelenmeye çalıştığını söyleyerek şimdi aynı şeyin İl Başkanı Kuvvetli için yapıldığını söyledi. Parti içinde Kuvvetli’nin yerine kimin başkan olacağıyla ilgili konuşmaların döndüğünü söyleyerek, “Keser döndü sap döndü gün geldi hesap döndü. Beni itibarsız kılarak kendi etkinliklerini, itibarlarını artırmak için uğraşan İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve şuan ki A takımı; hem sahip oldukları tarafından hem de ait oldukları tarafından itibar suikastına maruz kalıyorlar. Belli ki kendisine aracılar sayesinde iletilen emirlere direnç gösteriyor ki kulisler bildik isimlerin, tanıdık oyunlarıyla çalkalanıyor. Kesin gidici ve yerine gelecek isim de belli.

Bu isim de belli masalardan mı olur diyen diyene.  Bir isim üzerinden sahnelenen orta oyunu, tiyatro ve tiyatroda rol alan alaylılar, saraylılar. Şöyle bir geriye dönüp kimlerin talimatlarını önemseyip, kaybettiği A Takımı diyeceğimiz isimleri hatırlar mı acaba Azmi Kuvvetli. Sağına soluna bakıp sağında solunda olması gerekenleri getirir mi aklına? Bir ismin istifası üzerinden ortaya konan sahiplenme şovlarının esasen kendisini yok saymak, devre dışı bırakmak için yapıldığını analiz edip Tatar Ramazan olmaya heves etmiş hiç bir meziyeti olmayan kıyakçı bir ilçe başkanı ve al takke ver külah kendine ekürilik yapan bir ismin ricasıyla, güya onları bahane ederek bana karşı yürüttüğü sindirme operasyonunu, güya disiplin sürecini ve itibar suikastını aklına getirir mi? Abdilerine yaranmak için tek meziyeti kurşun asker olmak olan üst kurul delegelerine karşı koyduğumuz tepkideki haklılığımızı anlar, hakkımızı teslim eder mi? Şayet bir kişinin bile haksızlığa maruz kalmasına göz yumarsanız artık haksızlığa uğrayınca ses çıkarma, tepki gösterme hakkını kaybedersiniz.” ifadelerini kullandı.

SON SÜKUTU HAYALE HAZIR OL

Çakıroğlu, önceden kendisinin Kuvvetli tarafından maruz kaldığı durumu anlatarak, şimdiki süreçte parti içindeki kişilerin Kuvvetli’ye aynı muameleyi gösterdiğini söyleyerek ağır eleştiride bulundu. Kuvvetli’nin daha önce sosyal medyadan yaptığı manipülasyona varan hareketler olduğunu dile getirerek, “Adam olmaya değil de birinin adamı olmaya özen gösterirseniz size söylenen, verilen emre harfiyen uymak zorundasınız. Dostluk bir yere kadar. Sizin için limandan demir alma vakti geldi ve sizi limana bağlayan halatlar çoktan çözüldü.  O liman şayet partin olsaydı, sadakat üzerine değil de liyakat üzerine odaklansaydın. Etrafında bu partiye katkı sunacak, memleket için siyaset yapan donanımlı insanlara sahip çıkabilseydin bugün iki elinin arasına başını koyup vahlanmazdın. Ağaç, kendini kesen baltaya bakıp sapı benden demiş ya. Seninde durumun o. Senden seni yontanlar. Biz hep aynıyız. Kişilerle değil ilkelerle, birinin adamı değil adam olmaya özen göstererek, gerektiğinde tepkimizi koyarak, koyabilerek yol alıyoruz. Şimdi rica minnet, yalvar yakar bana operasyon yaptığın, yaptırdığın isimlerle yol ayrımındasın. Bana karşı günübirlik yaptığın basın açıklamalarını şimdi de dünkü ortaklarına karşı yapmanı, bu isimlere karşı el birliğiyle seviyesiz bir metin yazıp bedeni kadar beyni olduğunu zanneden kıyakçıların ismiyle yayınlatmanı, talimatla sosyal medyada bu isimlere karşı hakaretler içeren paylaşımlar yaptırmanı bekliyorum. Bir kez olsun partisine sahip çıkamayan, bir kez olsun parti büyüklerine yapılan saldırıların karşısında duramayan dostun vekilin de sana sahip çıkmasını umuyorsan, son sükutu hayale hazır ol. Sahi atın ayağı kırılınca kurşunu kim sıkardı!”cümlelerini kaydetti. Çakıroğlu Kuvvetli’ye sahip çıkılmayacağını iddia etmiş oldu.

Son Güncelleme: 24.04.2021 11:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.