KTÜ kadrosuyla fark yarattı

20 Şubat 2021 Cumartesi 12:41
KTÜ kadrosuyla fark yarattı

Bölge üniversitelerinin akademik gücü gözler önüne serildi  Türkiye’nin en çok atıf alan ve H index’i en yüksek olan 6000 akademisyeni belirlendi. KTÜ sıralamaya 100 akademisyeni ile girerken, GRÜ’den 15, RTEÜ’den 28, TRÜ’den 8, GÜ’den  7, AÇÜ’den 4 akademisyen yer aldı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Alper'in Researchgate.com 'da yayınladığı "Türkiye'de en çok atıf alan ve H index'i en yüksek 6.000 akademisyen" başlıklı çalışmada Türk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H index'ine sahip ilk 6000 kişi açıklandı.Prof. Dr. Murat Alper'in 6-10 Şubat 2021'deki Google Scholar açık profillerine göre H indeksi ve atıf sayısına göre açıkladığı ilk 6.000 araştırmacı içinde Giresun Üniversitesinden 15, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden 28,  Karadeniz Teknik Üniversitesinden 100, Trabzon Üniversitesinde 8, Artvin Çoruh Üniversitesinde 4 ve Gümüşhane Üniversitesinden 7 akademisyen yer aldı.

KTÜ’DEN TAM 100 İSİM LİSTEDE

KTÜ’den Orhan Aydın, Orhan Değer, Alemdar Bayraktar, Celal Duran, Sevgi Kolaylı, Ahmet Menteşe, Zekeriya Bıyıklıoğlu, Emin Bacaksız, İlhan Altınok, Sadettin Korkmaz, Ali Rıza Akdeniz, Sibel Yıldız, Ahmet Can Altunışık, Hakan Şevki Ayvacı, Emin Zeki Başkent, Süleyman Türedi, Asım Kadıoğlu,  Volkan Numan Bulut, İsmail Aydın, Zihni Demirbağ, Gamze Can, Temel Varol, Şirin Karadeniz, Güldeniz Karadeniz Cal, Hatice Odacı, Hasan Genç, Suat Ünal, Kemal Sancak, Abdükadir Gündüz, İbrahim Uysal, Mehmet Arslan, Murat Küçük, Bayram Ercikdi, Tamer Taşdemir, Ümit Çobanoğlu, Mustafa Şahin, Hasan Dinç, Ali Osman Beldüz, Mustafa Koçak, Gökhan Aydın, Temel Türker, I.H. Altaş, Yılmaz Bülbül, Yener Eyüpoğlu, Oktay Yıldız, Polat Koşucu, Erol Çapkın, Ünal Çakıroğlu, Mehmet Bayram, İsmail Demir, Aykut Akgün, Atila Türkyılmaz, Cemal Yeşilyurt, Sevim Köse, Ali Güner, Murat Karkucak,  Ethem Alhan, Gökhan Apaydın, Atilla Bilgin, Ersin Yener Yazıcı, Ali Kılıç, Tahsin Yıldırım, Fatih Şahin, Selçuk Perçin, Tuncay Özsevgeç, Davut Çelik, Erol Erduran, İzzet Karakurt, Mine Kadıoğlu, Olcay Bekircan, Hidayet Erdöl, Ruhi Nalcacı, Coşkun Hamzaçebi, Engin Derya Gezer, Faruk Aydın, Vasif Nabiyev, Metin Berber, Ömer Necati Cora, Kamil Coçkunçelebi, İrfan Nuhoğlu, Muammer Tilki, Turan Özdemir, Gülay Karagüzel, Harun Terzi, Faruk Aydın, Selim Demir, Ahmet Eroğlu, Kazım Sezen, Selçuk Bilgen, Ertuğ Düzgüneş, Orhan Durgun, Cemal Köse,, Ahmet Yaşar, Salih Terzioğlu, Murat Ekinci, Yasemin Ünver, Kayhan Kuzeyli, Şükrü Özşahin, Burak Barut ve Ertuğru Bilgili oldu.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ 8’DE KALDI

Trabzon Üniversitesinden ise sıralamaya 8 akademisyen girebildi. Bu akademisyenler, Haluk Şevki Ayvacı, Haluk Özmen, Durmuş Ekiz, Bülent Güven, Derya Çelik, İsmail Hakkı Demircioğlu, Suat Ünal ve Taner Altun oldu.

İŞTE RTEÜ'DEKİ İSİMLER  

Listede Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden 28 akademisyen yer alıyor. Listeye giren isimler şöyle: Ayşegül Çopur Çiçek, Zeynep.Yeşil Duymuş, Selami Şaşmaz, Adnan Yılmaz, Ali Sait Albayrak, Gökçe Aşkan, Şengül Atasoy, Ekrem Algün, Halis Demir, Şengül Alpay Karaoğlu, Erol Yılmaz, Erdem Cuce, Utku Avcı, Orhan Karslı, Mete Avcı, Ayhan Kanat, Mehmet Küçük, Pınar Mert Cüce. Adile Berna Dursun, Yıldıray Kalkan, Bülent Yılmaz, Davut Turan, Aynur Kırbaş, Çiçek Hocaoğlu, Hasan Baltaş, Adnan Yılmaz, Raif Kandemir ve Leyla Karaoğlu.

GRÜ’DEN LİSTEYE GİREN İSİMLER

Giresun Üniversitesinden listede yer alan 15 isim ise şöyle: “İhsan Akyurt, Alpaslan Apan, Mustafa Türkmen, Ufuk Yolcu, Yalçın Tepe, Kültigin Çavuşoğlu, Emine Yalçın, Temel Öztürk, İmdat İşçan, Erol Eğrioğlu, M.Recep Kaçal, Çiğdem Şahin, Hüseyin Şahin, Sedat Maden ve Serkan Sayın.

GÜMÜŞHANE’DEN 7 VE ARTVİN’DEN 4 İSİM SIRALAMADA

Gümüşhane Üniversitesinden sıralamaya giren akademisyen sayısı ise 7 oldu. Bu akademisyenler ise şöyle:  Duygu Özdeş, Abdullah Kaygusuz, Abdurrahman Dokuz, Rıdvan Şahin, Ekrem Cengiz, Mehmet Merdan ve Necati Çelik. Artvin Çoruh Üniversitesinden sıralamaya sadece 4 isim girebildi. Bu isimler ise Fahrettin Tilki, Seydi Ahmet Satıcı, Hüseyin Peker ve Aydın Tüfekçioğlu oldu.

 

Son Güncelleme: 20.02.2021 12:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.