“Kaçak çayı Rize’nin ortasında yakacağım”

24 Eylül 2021 Cuma 09:50
“Kaçak çayı Rize’nin  ortasında yakacağım”

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize’de çay üreticileriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Çaydaki kronikleşen sorunların ortadan kaldırılması için çay kanunu teklifi hazırladıklarını kaydeden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Devlet bu ürünü alsın. İstiyorsa özel sektöre satsın. Biz bir kanun teklifi hazırladık. Buradan bütün siyasi partilere açık ve net çağrı yapıyorum. Rizeli üreticinin, çay üreticisinin sorunlarını çözmek istiyorsanız kanun teklifini Meclisten geçirin, hatta isterlerse onlar versin biz destekleyelim. Alın terine emeğe değer veren bir partiyiz. Herkesin kazanmasını, üreticinin alın terinin karşılığını almasını isteyen bir partiyiz. Kaçak çayı Rize’nin ortasında yakacağım.” diye konuştu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize’de çay üreticileriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Çaydaki kronikleşen sorunların ortadan kaldırılması için çay kanunu teklifi hazırladıklarını kaydeden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Devlet bu ürünü alsın. İstiyorsa özel sektöre satsın. Biz bir kanun teklifi hazırladık. Buradan bütün siyasi partilere açık ve net çağrı yapıyorum. Rizeli üreticinin, çay üreticisinin sorunlarını çözmek istiyorsanız kanun teklifini Meclisten geçirin, hatta isterlerse onlar versin biz destekleyelim. Bugün Rize’nin bu sorunu aşılabilir, çözülebilir. Sorular sordular neler yapılacağı konusunda. Taban fiyat belirledik. Taban fiyat altında bir alım yapılmasın. Özel sektörde alım yapmasın. Taban fiyat adı üstünde taban fiyattır. Bu fiyatın altında eğer özel sektöre çay satmaya mahkûm ediliyorsa üretici, alın teri çalınıyor demektir. Bunun önüne geçmek lazım. Dolayısıyla Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çaba harcıyoruz. Rizelilerin hakkını savunuyoruz. Üreticilerin haklarını savunuyorum. Adım gibi biliyorum. Rize’de üreticilerin büyük bir kısmı iktidar partisine destek veriyor. Ama gelinen nokta ortada. Onların alın teri birilerine peşkeş çekiliyor. Alın terine emeğe değer veren bir partiyiz. Herkesin kazanmasını, üreticinin alın terinin karşılığını almasını isteyen bir partiyiz. Kaçak çayı Rize’nin ortasında yakacağım.” diye konuştu.

ONLARIN DERHAL YOLCU EDİLMESİ LAZIM

Çay üreticileriyle düzenlenen kahvaltı programının ardından gençlerle de bir araya gelen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na bir genç barınma sorunlarını anlattı. Milli sporcu olduğunu kaydeden genç, “Ben Rize’nin gençleri olarak bunu size söylüyorum. Gençlik olarak bitmişiz Genel Başkanım. Ben milli sporcuyum. Avrupa’daki arkadaşlara baktığım zaman onlar dünyayı gezerken, biz üniversitedeki ev kiramızı nasıl ödeyeceğimizi düşünüyoruz. Bizi bu durumdan kurtarabilecek misiniz?” sorusunu yöneltti.  Soru üzerine Kılıçdaroğlu, “Değişimi, inovasyonu gençler oluşturacak. Gençler değişim istiyor. Değişimi birlikte yapacağız. Birlikte mücadele edeceğiz. 19- yıldır 20 yıldır iktidarda olanlar yurt sorununu hala çözememişlerse onların derhal yolcu edilmesi lazım. Onları yolcu edeceğiz ve 1 yıl içinde hiçbir çocuk hangi şehre giderse gitsin yurt var mı diye bir sorunla karşılaşmayacak. Sıcak suyu olacak, soğuk suyu olacak. 2’şer, 3’er, 4’er odalar olacak. 24 saat internet erişimi olacak. İnternet erişimi bedava olacak. Dünyadaki bütün olayları rahatlıkla izleyecekler. Size özgürlük alanını vereceğiz. Söz veriyorum.” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun sözleri alkışlarla karşılandı.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU / Fatoş BATMAN

Son Güncelleme: 24.09.2021 09:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.