İslam’a kin besleyenlerin karşısındayız

TÜGVA Boğaziçi’de Kabe’ye yapılan saygısızlığa tepki gösterdi

05 Şubat 2021 Cuma 17:02
İslam’a kin besleyenlerin karşısındayız

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA Trabzon teşkilatı Boğaziçi Üniversitesi protestolarında Kabe’ye karşı yapılan çirkin davranışı kınayan bir eylemde bulundu. İskenderpaşa Camii önünde toplanan TÜGVA üyeleri yaşanan olayları kınadı. TÜGVA adına konuşma yapan Öğrenci Derneği Başkanı Osman Çiftçi, “İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısında olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin tüm birimlerine ve kıymetli Rektörümüz Melih Bulu’ya, yaşanan bu olumsuzluklar karşısında gösterdikleri dik duruştan dolayı müteşekkir olduğumuzu önemle bildiririz.” şeklinde konuştu.

Çiftçi, konuşmasını amacını , “Boğaziçi Üniversitesi protestoları adıyla takip edilen bir takım kaos arayışlarına, ve kıblemiz olan Kabe’mize karşı yapılan hakaretlere ve tüm bu arayışların ardındaki komprador bağları görmezden gelerek olayları masum bir öğrenci hareketi gibi nitelendirmek isteyen, başta kimi barolar olmak üzere, tüm gazeteci, akademisyen, politikacı ve sivil toplum örgütlerinin anlamsız çıkışlarına yönelik görüşlerimizi dile getirmektedir.” diyerek açıkladı.

KURSAL DEĞERLERİ KİRLETEMEYECEKLER

Protestolarda kullanılan nefret içerikli dilin Kutsal değerleri kirletmeye yetmeyeceğini söyleyen Çiftçi, “Anadolu’nun en ücra köşesine varıncaya dek, yurdumuzun dört bir yanından, yaşlısından, gencinden, hastasından, yoksulundan toplanan vergilerle, ilim yapmak için fonlanan bir devlet üniversitesinde yaşanan sapkınlıklara, kutsalımız ve kıblemiz olan Kâbe’mize uzanan alçak dile tepkisiz kalmamız mümkün değildir.  İğrenç diliniz kutsalımız ve kıblemiz olan Kâbe’mize uzanan alçak dille tepkisiz kalmamız mümkün değildir. İğrenç diliniz kutsalımızı kirletmeye yetmeyecektir. Hoşunuza gitse de gitmese de hak din İslam bu topraklarda kıyamete kadar sürecektir. 85 milyonun emeğini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını, medeniyetimizi daha aydınlık yarınlara taşımak yerine, LGBTİ gibi, tarihin en eski ideolojik sapmaları üzerinden milletimizi kışkırtmaya çalışarak boşa zaman harcayanlara da bir çift lafımız var. Anarşizm arayışınız boşunadır. Yetiştirdiğimiz gençlik, aparatı olduğunuz istihbarat örgütlerinin çağdışı provokasyon girişimlerine meyil etmeyecek ferasettedir. Getirmek istediğiniz küfür düzenine hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz. Müslüman Türk Gençliği ayak oyunlarınızın an be an farkındadır.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan olaylar karşısında dik duruş sergileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rektör Melih Bulu’ya karşı müteşekkir olduklarını Belirten Çiftçi, “Değinmek istediğimiz bir diğer husus ise iktidara, muhalefet etmek isterken, düğmesi kimin elinde olduğu beli olmayan, uzaktan kumandalı taşeron yapıların konsolidasyonuna girmeyi alışkanlık haline getiren, içinde bulunduğumuz vaziyetin farkında bile olmayan, bu son olaylarda da görüldüğü üzere ucuz bir fitnenin peşine takılıp ne yana bakacağını sık sık şaşıranların acınası durumudur. Biz gökyüzüne sizin gibi 20. Yüzyılın dar siyasi görüşlerini değil, dosta güven düşmana korku salan İHA’larımızın, yerli ve milli uydularımızın merceklerinden bakmayı kendimize görev edindik. Yetiştirdiğimiz gençlik bir kurtarıcı beklemek yerine taşın altına elini koymayı yaratılışın gereği bilmeye devam edecektir. Bu tahkir edici davranışın karşısında elif gibi dimdik duran Boğaziçili gerçek öğrenci kardeşlerimizin de yanlarında olduğumuzu alelen ifade ederken, İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısında olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin tüm birimlerine ve kıymetli Rekrörümüz Melih Bulu’ya, yaşanan bu olumsuzluklar karşısında gösterdikleri dik duruştan dolayı müteşekkir olduğumuzu önemle bildiririz.” diyerek konuşmasını noktaladı.

HABER: Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.