İskofya CHP ve MHP’yi karşı karşıya getirdi

 MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Çarşıbaşı İskofya Voleybol takımına otobüs bağışlamasının siyasete alet edilmesini eleştirdi.  CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Tarım’ın sözlerini hazımsızlık olarak yorumladı

24 Mart 2021 Çarşamba 11:06
İskofya CHP ve MHP’yi karşı  karşıya getirdi

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Çarşıbaşı İskofya Voleybol takımına otobüs bağışlaması üzerine sarf ettiği sözler CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu tarafından tepkiyle karşılandı. Hacısalihoğlu, Tarım’ın sözlerini hazımsızlık olarak yorumladı. Tarım ise bu sözlere hızlı bir şekilde yazıklar olsun diyerek cevap verdi.

HAZIMSIZLIĞIN BU KADARI

MHP İl Başkanı Tarım’ın İskofya spor kulübünün isminin bile sakıncalı olduğunu söylemesi, Çarşıbaşı Belediyesinin kulüple bir bağının olmadığı, otobüslerin arkasına Çarşıbaşı Belediyesi yazılmasını siyasi ahlaksızlık olarak nitelendirdiği söylemi üzerine CHP İl Başkanı Hacısahiloğlu, “Hazımsızlığın bu kadarına da pes artık.  İskofya isminden rahatsızlık duyanlar Trapezus Trabizonde’den evrilmiş Trabzon isminden de mi rahatsızsınız acaba? Sosyal sorumluluk hissedilerek yapılan bir bağışın bile hazmedilmesini imkansız kılan bu kutuplaştırıcı anlayışı kınıyorum. Sizleri eski adıyla İskofya ya da İskefiye yeni ismiyle Çarşıbaşı halkının vicdanına bırakıyorum.” diyerek tepki gösterdi

YAZIKLAR OLSUN

Hacısalihoğlu’nun söylediği sözler üzerine Tarım kimseye bulaşmadan siyaset yapmaya çalıştığını kaydederek, sözlerinin hazımsızlık olarak nitelendirmesine yazıklar olsun dedi. Tarım, “MHP İl Başkanında hazımsızlık yaratmış. Hiç kimseye bulaşmadan siyasetimizi yapmaya gayret ediyorum. Bunu bu şekilde değerlendirenlere sadece diyorum ki yazıklar olsun. Sadece net olarak söylüyorum ki, İmamoğlu tarafından Çarşıbaşı’ndaki voleybol takımına verilen otobüs üzerinden MHP'yi yıpratma operasyonuna kalkanlar biz miyiz? Biz Türk Milliyetçisiyiz ve büyük bir misyonu temsil ediyoruz. Söylemek istediğimi tekrar söylüyorum. Şayet gerçekten otobüsün hediye edildiği kulübün sahibi Çarşıbaşı Belediyesi olsaydı! Kulübün ismi İskofya değil, İskefiye ya da Çarşıbaşı spor kulübü olurdu. Verenden Allah razı olsun, alanda hayrını görsün. MHP'yi yıpratmak için proje peşinde olanlar, istemedikleri sözleri de duymakla yükümlüdürler” ifadeleriyle Hacısalihoğlu’na karşılık verdi.

HABER: Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.