İfade değiştirdi 18 yıl hapis yedi

Cinayeti kardeşinin oğluna kötü davrandığı için işlediğini söyledi

banner4
09 Mayıs 2017 Salı 08:12
İfade değiştirdi 18 yıl hapis yedi
banner38

Kalbinden Bıçaklamıştı

TRABZON’UN Ortahisar İlçesi Değirmendere Mahallesi’nde 8 Temmuz 2016 tarihinde kavga ettiği Necat Koç’u kalbinden bıçaklayarak öldüren Malkhazi Mikenaıa, yargılandığı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cinayeti işledikten sonra Nejat Koç’un kız kardeşi Maya Mikenaıa ile yaşadığı yönünde suçlamalarda bulunan Malkhazi Mikenaıa, son duruşmada itirafçı oldu.

Önce- Müebbet Hapis Yedi

1. AĞIR Ceza Mahkemesi’nde son sözleri sorulan sanık Malkhazi Mikenaıa, “İlk kez söylemek istediğim bir şey var. Necat’ı kardeşimin çocuğuna kötü davrandığı için öldürdüm” şeklinde maktule başka bir suç yükledi. Malkhazi Mikenaıa’yı adam öldürmekten önce müebbet hapisle cezalandıran mahkemeye heyeti, sanığın suçu ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle cezasında indirim uyguladı.

TRABZON’DA işlediği cinayetin ardından maktulu kardeşiyle yaşadığını ve dövdüğünü ileri süren katil, son duruşmada ifade değiştirdi. Kalbinden bıçaklanarak öldürülen Necat Koç’un kira bedelini almak için eve gittiği ileri sürülmüştü.

SON DURUŞMADA İTİRAFÇI OLDU

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Değirmendere Mahallesi’nde 8 Temmuz 2016 tarihinde Necat Koç’u kalbinden bıçaklayarak öldüren Malkhazi Mikenaı, yargılandığı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cinayeti işledikten sonra Necat Koç’un kız kardeşi Maya Mikenaıa ile yaşadığını ve kötü muamelede bulunduğu yönünde suçlamalarda bulunmuştu. Adam öldürmek suçundan yargılanan Malkhazi Mikenaıa, son duruşmada itirafçı oldu.

ÖNCE MÜEBBET SONRA 18 YIL YEDİ

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis istemiyle yargılanan Malkhazi Mikenaıa, “İlk kez söylemek istediğim bir şey var. Necat’ı kardeşimin çocuğuna kötü davrandığı için öldürdüm” şeklinde maktule başka bir suç yükledi. Malkhazi Mikenaıa’yı adam öldürmekten önce müebbet hapisle cezalandıran mahkemeye heyeti, sanığın suçu ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle cezasını 18 yıla indirdi. Mahkeme sanığa iyi hal uygulaması yapmadı.

Enis YILDIRIM

Son Güncelleme: 09.05.2017 08:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.