Her kadına dokunacağız

AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Sürmen başarının sırrını anlattı

04 Mayıs 2021 Salı 10:11
Her kadına dokunacağız

AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, AK Parti Trabzon Kadın Kolları teşkilatının Türkiye genelinde ilk sıraya yerleşmesine yönelik açıklamada bulundu. Sürmen, çalışmalarındaki temel amacın her kadının hayatına küçük de olsa dokunmak olduğunu söyleyerek hedefinin 2023 seçimlerine kadar herkese dokunmak olduğunu söyledi.

SÜREKLİ SAHADAYIZ

AK Parti içerisindeki kadın kolları arasında birinci sıraya yerleşen AK Parti Trabzon Kadın Kollarının başarısı hakkında açıklama yapan Sürmen sistemin nasıl işlediğini, “Bizim Kadın Kollarımızın bir aktivasyon sitemi var. Yani yaptığımız tüm toplantıları, faaliyetleri, yapılan saha çalışmalarını sisteme işliyoruz. Bunları sisteme ekleyince de yaptığımız çalışmalar Ankara’da görünür hale geliyor. Dolayısıyla biz de bu sistemi etkin ve aktif kullanmaya çalışıyoruz. Bu sitemde puantaj alabilmek için ay içerisinde yapılan faaliyet sayısı çok önemli. Kaç tane nitelikli faaliyet yaptığımıza bakılıyor. Faaliyetin niteliği de çok önemli. Pandemi döneminde sürekli sahada olduğuk. Sadece geçen yıl bu zamanlarda sahaya çıkamadık. Vatandaşlarımızı ve üyelerimiz telefonlarla aradık. Sonrasında yaz aylarından şuana kadar bizim 18 ilçemizin il teşkilatlarıı sürekli sahadaydı. Sahada olmaktan kasıt, kadın esnaflar, kadın girişimciler, engelli ziyaretlerimiz, hasta ziyaretlerimiz, yaşlı ziyaretlerimiz. Bunlar kapıdan da olsa eve girmeden hal hatır sorarak Cumhurbaşkanımızın selamını ileterek yaptığımız etkinlikler.” diyerek anlattı.

EN ÜCRA YERLERE GİTTİK

Pandemi sürecinde Kadın Kollarının Trabzon’un en ücra yerlerine giderek burada insanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Sürmen, “Koronadan dolayı evine kapanan vatandaşlarımızın kapılarına şifa paketleri asıyoruz. Limon, sarımsak gibi narenciyelerden oluşan bir paket hazırlayarak vatandaşlarımızın kapısını çalıp gidiyoruz. Yaptığımız anne kekleriyle evine uğrayamayan sağlık çalışanlarımızın çocuklarına getirip teslim ettik.  Pandemide kuaförlere gidemeyen çocukların saçlarını gönüllü kuaförlerimizle kestik. Bu çalışmalarımız Trabzon’un ücra yerlerinde oldu. Düzköy Çayırbağı’na gittik.  Of’un, Dernekpazarı’nın köylerine gittik.  Saçlarını kestiğimiz çocuklarla oyunlar oynadık. Bir çocuğa dokunduğunuz zaman annesinde kalbine dokunmuş oluyorsunuz. Engelli bir çocuğa dokunduğunuz zaman o aileye de dokunmuş oluyorsunuz. Dolayısıyla Ramazan ayında da benim yaptığım 18 gün 18 ilçe programı pandemi dolayısıyla yarıda kalsa da gittiğimiz her ilçede kadına dokunmaya çalışıyoruz. Benim sahada olduğum ilçelerde başkan sahadaysa ben de sahada olayım diyen üyelerimiz de sahada olmaya gayret ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

HEDEF 2023

Sürmen yaptığı çalışmalardan bahsederek hedefinin 2023 seçimlerine kadar her kadına ulaşmak olduğunu kaydetti. Sürmen, “Yaptığımız çalışmalar içerisinde sosyal yardımlar dışında aynı zamanda bir kooperatifi kurduk. Konum itibariyle bu süreçte Trabzon’da kurulan ikinci kooperatif. Ticaret Bakanlığına yazdığımız destek mektubuyla beraber bize destek çıkıldı. Aktif bir şekilde 35 kadın üretime başladı. Yaklaşık bir aydır burada sıfır atığı ön alana çıkararak bez torba dikimi, çocuklara torba ve kalemlik dikimi yapıyoruz. Okullara giderek tanıtımlar yaparak çocukları sıfır atığa teşvik ediyoruz. Burada çalışan 10 tanesi evde dikim yapıyor 25 tanesi şuan halk eğitim bünyesinde hem iş başı eğitim kapsamında öğrenim görüyorlar hem de burada çalışıyorlar. Burada çalışan kadınlar evinde hiçbir geliri olmayan kadınlar.  Bu kadınları tespit ederek 35 kişiyle çalışmaya başladık. Şuanda bir atölye kuruyoruz ve onun çalışmaları içerisindeyiz. Bu atölyemiz Trabzon Ortahisar’da olacak.  Amacımız bugün 35 kadınla yola çıktığımız çalışmamızda daha yüksek sayıda kadına dokunabilmek. Bizim şuanda Trabzon’da 57 bin kadın üyemiz var. Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023’e kadar İl ve İlçe teşkilatlarının ayak basmadığı mahalle ve hane kalmaması bizim şuan ki hedefimiz. 2023’e kadar herkese değmeye, herkese dokunmaya gayret edeceğiz. Çalışmalarımız bu yönde.” şeklinde konuşarak hedeflerini açıkladı.

HABER: Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.