Gönüllere dokunmak istiyoruz

Sürmen, çalışmalarında hedeflerinin ne olduğunu açıkladı

12 Ekim 2021 Salı 16:46
Gönüllere dokunmak istiyoruz

AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, kış aylarının başlamasıyla imza atacakları yeni projelerini anlattı. Kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılara yönelik çalışmalar yürüten Sürmen yaptığı çalışmaların hepsinde amacının gönüllere dokunmak olduğunu söyledi.

VEFA TOPLANTILARIMIZ EKİM’DE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Trabzon’un 18 ilçesinde yürütülen vefa toplantılarını Ekim ayı içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Sürmen, genç kızlarla ilgili münazara çalışmaları yapacaklarını söyleyerek, “Biz 24-26 Ekim tarihleri arasında 18-25 yaş arasındaki genç kızlarımıza bir münazara eğitimi düzenliyoruz. Ankara’da Yavuz yiğit hocamızla anlaştık. Eğitim vermek için gelecek. Şuan başvuruya çıktık. Paylaşım yapıp gençleri yönlendirmeyi düşünüyoruz. Gençler bu programın sonucunda hitabet eğitimi sertifikası alacak. İki günlük eğitimin ardından ekim ayı içerisinde yapacağımız 18 ilçemizde vefa toplantılarına devam edeceğiz. Önceki dönem yönetim başkanlarımızla ve mevcut yöneticilerimizle biz bir araya geliyoruz. Bu toplantılarda geçmişten geleceğe Türkiye isimli bir sunumum oluyor. Bu sunumlarla geçmiş dönemlerdeki olaylarla ilgili biraz da hatırlatma yapıyoruz. Aynı zamanda en genç mahalle başkanlarımıza Cumhurbaşkanımızın daha adil bir dünya mümkün kitaplarımızı hediye ediyoruz. Sonrasında mahalleler arasında kura çekiyoruz. Çektiğim mahallede Kasım ayında program düzenleyeceğimizi mahalle başkanımıza tebliğ ediyoruz. Ekim ayı içerisinde tüm ilçelerimizde vefa toplantılarını tamamlamaya çalışacağız. Bir kısmı Kasım ayına sarkacak gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

TRABZON’U BİLMEYENLER İÇİN ADIM ADIM TRABZON ÇALIŞMASI

Sürmen, ilçelerin yüksek kesimlerinde olan kadınlar ve gençlerden Trabzon’u hiç bilmeyen ve gezmeyen kişilere yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, “Gençlere yönelik adım adım Trabzon çalışmasını yürütüyoruz. İlkini Dernekpazarı İlçemizle yaptık. Trabzon’u hiç gezmeyen, Ayasofya’yı, Atatürk Köşkünü, Meydan’ı, sahili hiç gezmeyen gençlerimizi toparladık. Bizzat kendim giderek ilçeden gençlerimizi alıp merkezdeki bu yerleri gezdiriyorum. Ondan sonra sohbet etme imkanı yakalıyoruz gençlerle. Akabinde kendilerini ilçe merkezlerine bırakıyoruz. Gençlerden başladık ama kadınlara da yönelik bir proje. İlçelerin yüksek kesimlerinde gerçekten Trabzon’u hiç bilmeyen kadınlarımız var. Korona döneminde sadece yaşlılarımıza ziyaret yapıyoruz. Çok fazla dolaştığımız için sıkıntılı olabiliyoruz. Onların sağlıklarını korumak zorunda olduğumuz için sadece evlerinde ziyaretlerde bulunup telefon görüşmeleri yapıyoruz. Hem onları korumak adına, hem ailelerini korumak adına çok fazla yakın temasta bulunmamaya çalışıyoruz” sözleriyle proje hakkında bilgi verdi.

GENÇLER BİR KAHVE İÇER MİYİZ

Gençlerle bir araya gelip samimi bir ortamda karşılıklı sohbet etme ortamı yaratabilmek için gençler bir kahve içebilir miyiz programı yürüttüklerini ifade eden Sürmen, “Gençler bir kahve içer miyiz diye bir programımız var. 15 Ağustos’tan bu yana havalar bir türlü açmadığı için bunun üçüncü ayağını henüz yapamadık. Üçüncüsünde Busenaz Sürmeneli’yi davet edeceğiz. Piknik sandalyesi formatı ve elimizde kahve bardağı formatıyla beraber gençler kahve içer miyiz programında konuklarımız oluyor. Şimdi üniversitelerimiz de açıldı. Katılmak isteyen tüm arkadaşlarımızı davet ediyoruz. İnşallah havaların iyi olduğu zamanda bunu yapacağız. Ortahisar Kadın Kollarımızın başlattığı Nuri Pakdil adına bir şiir yarışması var. Ortaokullar arası bir yarışma. Kadın Kolları Kooperatifi üzerinden projesini yazdığımız ve kıymetli bir hocamızın bize ön ayak oluğu bir şiir yarışması. İnşallah onu da bir ödül gecesi şeklinde düzenleyeceğiz. Adım adım, sandık sandık, üyelerimizi güncellemek için tüm ilçelerimiz sahadalar” ifadeleriyle projeyi anlattı.

HEDEFİMİZ GÖNÜLLERE DOKUNMAK

Yaptığı tüm çalışmalarla hedeflediği şeyin insanların gönüllerine dokunmak olduğunu kaydeden Sürmen, “Biz siyaset yapıyoruz ve amacımız insanların gönüllerine dokunmak. Onların üzerinde bir iz bırakmak istiyoruz. Akıllarında bir takım soru işaretleri oluyor ve onu bize sorma fırsatını buluyorlar. Gençler soruyor, biz anlatıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yaptığı şeyleri anlatıyoruz. Kamplardan, gezilerden, gönüllülükten bahsediyoruz. Kadınlara sosyal yardımlardan bahsediyoruz. Kaymakamlıklar yönlendiriyoruz. Kendilerine yönelik yönlendirmeler yapıyoruz. Her şeyden önemlisi bizim hedefimiz gönüllere dokunmak ve çalışmalarımızı bu şekilde yönetiyoruz” dedi.

  

HAER:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.