Dönüşüm belirsiz

Ortahisar şoför esnafı araçlarını dönüştüremeyince süre uzatımı istedi

23 Ocak 2021 Cumartesi 09:56
Dönüşüm belirsiz

 İKİ KEZ SÜRE UZATIMI YAPILDI

 Trabzon  Büyükşehir Belediyesinin başlatmış olduğu dolmuş dönüşüm projesi pandemiye takıldı. Trabzon Ortahisar Dolmuş Dönüşümü Projesinin üçüncü kez ertelenmesi gündemde. Şuana kadar Ortahisar’da 686 araçtan 70 tanesi dönüşebildi. Ortahisar’da bin 300 şoför esnafını ilgilendiren 12+1 kapasiteli 0-6 yaş arası araçlara dönüşüm 1 Ocak 2021 tarihinden 31 Mart 2021’e kadar 3 ay uzatılmıştı. Pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan şoför esnafı dönüşemeyince tekrar tarihin uzatılmasını gündeme getirdi.

YENİ SÜRE İSTENİYOR

  Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Şoförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, “Pandemi süreci özel bir durum. Bu ay içerisinde görüşüp değerlendirme yapacağız. Bizim talebimiz sürenin tekrar uzatılması yönünde. Esnaf para kazanamıyor. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Arkadaşlarla bir araya gelip süreç üzerinde karar verip açıklama yapacağız. Başkan da pandeminin özel durum olduğunu ve ona göre değerlendirme yapacaklarını söyledi. Daha önce yaptıkları gibi bu konuda da yardımcı olmaya çalışacaktır.” diye konuştu.  n HABERi 6’DA

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin başlatmış olduğu dolmuş dönüşüm projesi pandemiye takıldı. Trabzon Ortahisar Dolmuş Dönüşümü Projesinin ikinci kez ertelenmesi gündemde. Şuana kadar Ortahisar’da 686 araçtan 70 tanesi dönüşebildi.

Ortahisar’da bin 300 şoför esnafını ilgilendiren 12+1 kapasiteli 0-6 yaş arası araçlara dönüşüm 1 Ocak 2021 tarihinden 31 Mart 2021’e kadar 3 ay uzatılmıştı. Pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan şoför esnafı dönüşemeyince tekrar tarihin uzatılmasını gündeme getirdi.

SÜRENİN UZATILMASI TALEBİNDE BULUNACAKLAR

Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Şoförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, “Pandemi süreci özel bir durum. Bu ay içerisinde görüşüp değerlendirme yapacağız. Bizim talebimiz sürenin tekrar uzatılması yönünde. Esnaf para kazanamıyor. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Arkadaşlarla bir araya gelip süreç üzerinde karar verip açıklama yapacağız. Başkan da pandeminin özel durum olup ona göre değerlendirme yapacaklarını söyledi. Daha önce yaptıkları gibi bu konuda da yardımcı olmaya çalışacaktır.” diye konuştu.

PANDEMİ OLMASA BİLE DÖNÜŞÜM ZOR

Dönüşüm engelinin sadece pandemi olmadığına işaret eden Usta, “Pandemi olmasaydı da 31 Mart’ta dolmuş dönüşümü zor biterdi. Süreç yine zor işleyecekti.  2. el araçların maliyeti 200 bin civarında. 270-300 bin arası ise sıfır araçların maliyeti.” olduğunu açıkladı.

1 MART’TAN SONRA İZİNVERİLMEYECEK!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu ise, daha önce yaptığı açıklamalarda “Pandemi nedeniyle Ortahisar için dolmuşlarımız tam çalışmadı. Ortahisar’da dönüşüm 1 Ocak 2021 tarihinde yapılacaktı. Bu nedenden dolayı 1 Mart 2021’e kadar uzattık. 1 Marttan sonra eski dolmuşların çalışmasına izin verilmeyecek.” şeklinde değerlendirmişti.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

Son Güncelleme: 23.01.2021 10:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.