DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği ”Bölge için Proje Çalıştayı

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce: “DOKAP Eylem Planı'nın gerek hazırlık aşamasında gerekse de planın şu andaki uygulama aşamasında üniversitelerimiz en büyük paydaşlarımız olmuştur”

banner4
16 Mayıs 2017 Salı 14:28
DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği ”Bölge için Proje Çalıştayı
banner38

DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği “Bölge için Proje Çalıştayı” Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) gerçekleştirildi. 

Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan çalıştaya DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Bölgesi'nde yer alan Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin illerindeki devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, üniversitelerle sürekli iletişim ve istişare içinde bulunduklarını belirterek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Yüce, “Bölgesel ve yerel ölçekte hazırlanan planların etkili bir şekilde hayata geçirilebilmesi için kamu kurumlarının orta ve uzun vadeli amaçlarının temel ilke, hedef bölge için  bunlara ulaşılabilecek izlenecek yöntemler ile kaynak dağılımlarının makro ölçekteki planlarla uyumu büyük önem arz etmektedir. Toplumları geleceği hazırlamada lokomotif rol üstlenen kalkınmanın adeta iskeleti niteliğinde olan üniversitelerimizin gerçekleştireceği çalışmaların sadece üniversitelerimizin kurumsal gelişmesine değil ülkemizin kalkınma çabalarına olumlu yönde etki edecektir. İşte bu nedenle ki idaremiz kurulduğu günden buyana farklı alanlarda gerçekleştirdiği bir çok çalışmada üniversitelerimize iletişime geçmiş istişarelerde bulunmuş ve bir çok projeyi de birlikte hayata geçirmiştir. Bu bağlamda 2014 - 2018 yılları arasında kapsayan DOKAP Eylem Planı'nın gerek hazırlık aşamasında gerekse de planın şu andaki uygulama aşamasında üniversitelerimizin en büyük paydaşlarımız olmuştur. Zaten 2014-2018 yılı 10. kalkınma planında 2 madde olarak bu ön görülmektedir" dedi.

 Etkili ve önemli bir çok çalışmayı başlatmış bulunduklarını kaydeden Yüce, “DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği KTÜ dönem başkanlığında etkili ve önemli bir çok çalışmayı başlatmış bulunmaktadır. 28 Şubat 2010 tarihinde toplanan ilk üst kurul toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmalar ivedilikle başlatılmış bu doğrultuda stratejik planlama kurulumuzun koordinasyonunda bir çok toplantı ve çalışmalar gerçekleştirilmiştir. DOKAP eylem planında bulunan 34 eylem adımı kapsamında 115 adet proje teklifi birliğimize sunulmuştur. Bu doğrultuda stratejik planlama kurulumuz gelen proje tekliflerini değerlendirerek 8 konu başlığında proje çalışma gruplarının oluşturulmasına karar vermiş ve bugün burada toplanmamıza vesile olan çalıştayımızın yapılmasını planlamıştır” diye konuştu.

Son Güncelleme: 16.05.2017 14:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.