Denetimler için sıkı talimat

Vali Ustaoğlu, kapanmada beklenen en önemli risk faktörünü açıkladı

01 Mayıs 2021 Cumartesi 10:40
Denetimler için  sıkı talimat

 Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, kapanmada en önemli risk faktörünün vatandaşların aile içi buluşma, akraba ve komşularla bir araya gelmesi olduğunu belirterek bu tür oluşumlardan uzak durulmasını açıkladı. Vali Ustaoğlu, Doğu Karadeniz’de vakaların en düşük olduğu ikinci il Trabzon’da 17 günlük kapanma sonrasında kurallara uyulduğu takdirde ciddi düşüş yaşanacağını kaydetti. Tüm ekiplere talimat veren Ustaoğlu, 17.00’dan sonra fırınlar hariç açık olan dükkânların denetleneceğini de belirtti.   

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, kapanmada en önemli risk faktörünün vatandaşların aile içi buluşma, akraba ve komşularla bir araya gelmesi olduğunu belirterek bu tür oluşumlardan uzak durulmasını açıkladı. Vali Ustaoğlu, Doğu Karadeniz’de vakaların en düşük olduğu ikinci il Trabzon’da 17 günlük kapanma sonrasında kurallara uyulduğu takdirde ciddi düşüş yaşanacağını kaydetti.

Tüm ekiplere talimat veren Ustaoğlu, 17.00’dan sonra fırınlar hariç açık olan dükkânların denetleneceğini de belirtti.

KAPANMA SONRASI CİDDİ DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

Kapanmayla ilgili bugün güzel sınav veriyoruz. Bu 17 gün boyunca kurallara uyarsa bu vakaların ciddi şekilde düşeceğini göreceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından vefa destek grubumuzla vatandaşlarımızın çağrılarına cevap vermeye çalışıyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Amacımız en ücra köşedeki vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmek, varsa ihtiyaçlarını gidermek.. Evde yalnız yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere bu süreçte daha iyi bir şekilde dertlenmeye çalışacağız. Kurallara uyarsak bayramdan sonra hepimiz için güzel günler olacak.

TRABZON EN DÜŞÜK İLLER ARASINDA

Karadeniz’e hududu olan iller arasında Artvin’den sonra en düşük il Trabzon. Nazar değmesin. Tabi temennimiz tüm illerin düşük olması. Bakanlığımız tarafından alınan tedbirlerle ben inanıyorum ki bu düşüş devam eder arzusu içerisindeyiz. Kural belli. Maske, mesafe, hijyen.. Bunlara uyduğumuz sürece vakalar düşecek.

VATANDAŞLARIMIZ DUYARLI

Vatandaşlarımız ülkemizin durumunu görüyor. Sağlıkçılarımızın, esnafımızın durumunu görüyor. Vatandaşımız daha duyarlı olma noktasında bir çaba içerisinde olduğunu görüyoruz. Kurallara uyma noktasında daha titiz davranıyorlar. Hepimiz birbirimize yardımcı olacağız. Bugün de bunun şahidiyiz.

KAPANMADA EN ÖNEMLİ RİSK FAKTÖRÜNÜ AÇIKLADI

Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden Anadolu’ya ciddi bir göç başladı. Gelen vatandaşlarımız karantina uygulanır gibi sokağa çıkma yasağına uyacak. En önemli çağrımız dışarıdan gelen vatandaşın ‘komşuma iftira gidiyim, ailemiz akrabamızla bir araya geleyim’ gibi bir oluşumdan uzak olmalarını istirham ediyoruz. Özellikle bizi bu süreçte bekleyen en önemli risk evet insanlar sokağa çıkmıyor ama aile içi, apartman içi komşuluk gibi, akrabalar arası bir araya gelme noktasında biz gerekli dikkati gösterirsek çok daha başarılı oluruz. Bu ramazan sevdiklerimizden uzak iftar yapacağız.

VALİ TALİMAT VERDİ, 17.00’DA HER YER KAPANACAK

Her gün ortalama 2 bin 300 civarında personelimiz sahada. Ramazanla birlikte sokağa çıkma kısıtlamaları olunca kapalı olan bazı sektörlerimizi denetlemeye gerek yok. Sabah 10.00 akşam 17.00 itibariyle açık olan bakkal, market, tatlıcı sektörlerimizin kesinlikle dükkânlarını kapatması lazım. Sadece fırıncılarımız açık. Onlar da fırınlarını kapatıp sadece satış yapmaları gerekir. Bu konuda talimat da verdim sıkı şekilde takipçisi olup, denetleyeceğiz. Tüm kolluk kuvvetlerimizle jandarmamıza, ekibimize talimat verdim. Hepsi sahadalar. Kurallara uyulan yerde risk olmaz.

HABER:Rabia MOLLAOĞLU

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.