Değirmendere Vadisi böyle olacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı dereleri ıslah ediyor

18 Mayıs 2017 Perşembe 11:29
Değirmendere Vadisi böyle olacak

Ülkemizin dört bir yanını baraj, gölet ve içme suyu tesisleriyle donatmak için çalışan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, insanımızı ve toprağımızı korumak için de estetik dere ıslah çalışmalarını sürdürüyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından hem zirai arazileri korumak hem de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak gayesiyle inşa edilen dere ıslahlarında estetiğe büyük önem veriliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla estetiğe, emniyete ve ekonomik olmasına ehemmiyet verilen dere ıslahlarının en büyük örneği Solaklı Vadisi’nde kendini gösteriyor.

PEYZAJ ÇALIŞMALARI İLE İNSANLARIN HOŞ VAKİT GEÇİREBİLECEĞİ MESİRE ALANLARI OLUŞTURULUYOR

Ülkemizde ilk olarak “Trabzon’un Of ilçesi Solaklı Vadisi Taşkın Kontrol, Rekreasyon ve Rehabilitasyon Projesi” ile başlanan estetik dere ıslah çalışmaları Trabzon Solaklı Vadisi 2. Kısım, Giresun Aksu Vadisi ve Rize İyidere’de sürdürülüyor. Bu tür projelerle dereler taşkın zararına karşı ıslah edilirken yapılan peyzaj çalışmaları ile de insanların hoş vakit geçirebileceği mesire alanları oluşturuluyor. Değirmendere Vadisi, Yağlıdere Vadisi, Şebinkarahisar Kelkit Çayı ve Harşit Çayı Vadisi’nde de planlama ve proje çalışmalarını tamamlayan Bakanlık buralarda da ıslah çalışmalarına kısa sürede başlayacak.

ESTETİĞE BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dere ıslah faaliyetlerinde en çok estetiğe önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Dere ıslahları için bütün bölge müdürlerimize estetiğe, ehemmiyete ve ekonomik olmasına dikkat etmeleri talimatını verdim. İlk olarak Solaklı Vadisi’nde gerçekleştirdiğimiz ıslah çalışması bütün vatandaşlarımız tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Bundan sonra da yapacağımız ıslah çalışmalarında estetiğe gereken önemi vererek vatandaşlarımıza yeni mesire alanları oluşturacağız.”

Son Güncelleme: 18.05.2017 11:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.