Çevre planına 19 itiraz

banner4
13 Mayıs 2017 Cumartesi 08:57
Çevre planına 19 itiraz
banner38

61MEDYA / AYDIN GELLECİ - TRABZON Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Nisan ayında onaylanan “Trabzon’un plan anayasası” olarak ifade edilen ‘Trabzon ili sınırlarını kapsayan 1/50.000 Ölçekli İl Çevre Düzeni Planı’na 19 itiraz yapıldığı belirtildi. İtirazların, bu ay Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülerek karara bağlanacağı kaydedildi.  

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Nisan ayında onaylanan “Trabzon’un plan anayasası” olarak ifade edilen ‘Trabzon ili sınırlarını kapsayan 1/50.000 Ölçekli İl Çevre Düzeni Planı’na 19 itiraz yapıldığı belirtildi. İtirazların, bu ay Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülerek karara bağlanacağı kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanıp Belediye Meclisinde öneri kararı alınarak onaylanmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilen 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Revizyonu ve Plan Hükümleri Bakanlıkça onaylanarak yürürlüğe girmişti. 1/50.000 Ölçekli İl Çevre Düzeni Planının da Belediye Meclisinde onaylanarak yürürlüğe girmesinin ardından bazı şahıs ve kurumların itirazları da Büyükşehir Belediye Meclisi’ne ulaştı.

“Trabzon’un plan anayasası” olarak ifade edilen ‘Trabzon ili sınırlarını kapsayan 1/50.000 Ölçekli İl Çevre Düzeni Planı’na yapılan 19 itiraz dün Meclis’te gündeme alındı ve görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. İtirazların 2’sinin Çaykara Demirkapı Mahallesi’nden şahıslar tarafından geriye kalanın ise bazı ilçe belediyeleri ve kurumlar tarafından yapıldığı öğrenildi.

İtirazların bu ay içinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülerek kararı bağlanması bekleniyor.

Son Güncelleme: 13.05.2017 11:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.