Burası Konya ovası mı?

Hacısalihoğlu, Büyükşehir Belediyesine verilen ödülünü yorumladı

12 Ekim 2021 Salı 16:32
Burası Konya ovası mı?

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, şehircilik alanında marka yarışması olan Golden City Awards yarışmasında 2021 yılı en başarılı büyükşehir belediyesi ödülünün Trabzon’a verilmesini değerlendirdi. Başkan Hacısalihoğlu verilen ödüle anlam veremediğini söyleyerek altyapı çalışmalarındaki duruma değinip, “Proje kağıt üzerinde başarılı gözüküyor olabilir. Bir anlam veremedim. Hala en küçük bir yağışta dükkanına su basan insanlar var. Nasıl alınmış bir ödül anlayamadım. Burası Konya ovası mı? Buranın fiziki şatları beli, yağan yağmur belli. Ona göre bir proje hazırlanıp, ona göre malzeme alımı yapılmalıydı” dedi.

KAĞIT ÜZERİNDE BAŞARILI

Büyükşehir Belediyesinin yalnızca kağıt üzerinde başarılı olduğunu söyleyen Hacısalihoğlu, altyapıyla ilgili, “Proje kağıt üzerinde başarılı gözüküyor olabilir. Ama herhalde hidroforsuz su kullanamayanları kriterlere dahil etmemişler. Hala daha üst yapı tam anlamıyla bitirilmedi. Projenin yapılış amacı tamamıyla doğru. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak TİSKİ’nin bu hamlesini olumlu bulduğumuzu belirmiştik. Ama artık tekrar tekrar kazı kapat yapılıyor. Beşirli başta olmak üzere insanlara gına geldi. Özellikle hidrofor sorunu insanları ciddi anlamda bunaltmış durumda. Bu şartlarda ödül almaları şaşırtıcı bir durum. Bir anlam veremedim. Hala en küçük bir yağışta dükkanına su basan insanlar var. Nasıl alınmış bir ödül anlayamadım. Her yerde yeni sorunlar çıkıyor. Tabi ki her malzemenin bir kullanım ömrü var. Ama en ileri seviyede kullanabileceğimiz malzemelerle yürütülmesi gereken bir iş altyapı ve üstyapı çalışmaları. Görünen o ki gelinen süreçte bundan sonra sürekli aç kapa yapılacak gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

HİDROFORLA TANIŞTIK

Hacısalihoğlu, hidrofor kullanmayı zorunlu hale getiren altyapı çalışmalarının sürekli arıza vereceğini düşündüğünü ifade ederek, “Altyapı çalışmaları yapılmadan önce kimse hidrofor kullanmıyordu. Şimdi birçok evde hidrofor kullanılmak zorunda. Bizi eskisi gibi hidrofor kullanmaya mahkum etmeyecek bir sistem üzerinde çalışsınlar. Önceki sistemde hidrofor gerekmiyordu da neden yeni sitemde böyle bir zorunluluk ortaya çıkıyor. Bu ekonomik şartlarda herkes bunalmışken her daire binaya hidrofor maliyeti yüklemek ne demek. Allahtan reva mı her daireye maliyet yüklüyorsunuz? Bir önceki sistem de hidroforsuz su kullanıyorduk. Bunları direk yasaya bağlayıp belediye kendi üstünden sorunluluğu atamaz. Belediye bu millete karşı sorumlu. Burası Konya ovası mı? Buranın fiziki şatları beli, yağan yağmur belli. Ona göre bir proje hazırlanıp, ona göre malzeme alımı yapılmalıydı” dedi.

HABER:Fatoş BATMAN

Son Güncelleme: 12.10.2021 16:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.