Bakan Albayrak gençlerle

banner4
29 Mart 2017 Çarşamba 13:08
Bakan Albayrak gençlerle
banner38

61MEDYA/BERKANT PARLAK-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Trabzon’da düzenlenen ve soru yanıt biçiminde gerçekleşen “Genç Kürsü” programına katıldı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte konuşan Bakan Albayrak şunları kaydetti:

Bir adam çıkıyor sahneye bir saat konuşuyor. Beşinci dakikadan sonra geçler kaybolup gidiyor. Kaybolup gitmememiz için soru yanıt biçiminde yapalım istiyorum. Bugün burada 16 Nisan’da değişmesi öngörülen maddeleri tek tek açıklamayacağım. Herkesin açıp tek tek 16 maddeyi okuması gerekiyor. Ne anlatıyor bu 16 madde? Evet, niçin evet? Hayır, niçin hayır? Slogan olarak değil. Büyük Türkiye idealine gerçekten hizmet edecek mi bu evet?

Türkiye özellikle 15 yıllık büyük Türkiye yolculuğunun son 3-5 yılında farklı badireler atlattı. Buna şahit miyiz? Türkiye’nin bu istikameti içerisinde farklı planlar yapılıyor. Kendi devletine, kendi vatanına ihanet edecek kadar zihinleri yıkanmış bir nesil ortada. 15 Temmuz tarihî bir süreçtir. Yüz yıl sonra bile bugünü okumak isteyen herkesin geriye dönüp baktığında bir milletin geleceğinde büyük bir dönüşümü görecektir.

Her neslin kendi içerisinde yaşadığı zorluklar vardır. Son 100 yılın en önemli kritik gençlik nesli sizin nesliniz. Onun için iki şeye ihtiyacımız var: Bir fikir sahibi olacağız. Sloganik olmayacağız. Fikir sahibi olmanız için önce bilgi sahibi olmanız gerekir. Onun da zorluğu var. Her zamankine göre doğru bilgiye ulaşmanın en zor olduğu dönemdeyiz. Doğru bilgiye ulaşmanın önem arz ettiği bir dönemdeyiz. Biz sahip olduğumuz fikri beslemek için çok hakikatli bir bilgi dağarcığına sahip olmamız gerekmektedir.

Bugün anayasaya göre cumhurbaşkanını yargılayamıyorsunuz. Bir tek vatana ihanet. O da TCK’ya göre belirlenmemiş. Bugün cumhurbaşkanının tek taraflı meclisi feshetme yetkisi var. Bu anayasa geçtikten sonra cumhurbaşkanı meclisi feshetmek isterse kendisi de fesih oluyor. Bunu bilmek lâzım. Her gün yalan, iftira atıyorlar. Vicdan sahibi olan, millet şuuru olan, bu topraklardan aldığı ekmek ve sudan vefası olan herkes gereğini yapacaktır. Yeter ki siz gençler sloganik bakmayın, şiddete yönelmeyin. Fikir sahibi olun.

Son Güncelleme: 29.03.2017 14:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.