Akşener Trabzon’da algıya oynamasın

Milletvekili Ayvazoğlu, Yomra’da yaşanan tüm gelişmelere yönelik açıklamada bulundu

24 Haziran 2021 Perşembe 12:32
Akşener Trabzon’da algıya oynamasın

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, son zamanlarda Yomra’da yaşanan gelişmelere yönelik değerlendirmede bulundu. Ayvazoğlu, İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’in Trabzon’a gelişine yönelik de açıklama yaparak, “Meral Akşener’in silahlı saldırıya uğramış, partisinden seçilmiş bir belediye başkanına geçmiş olsun ziyaretinde bulunması pek tabiidir. Ancak algı siyaseti açısından sabıkalı Rize ziyareti ortadayken ve bilhassa emniyetin olayı aydınlattığı ana kadar sosyal medya üzerinden yapılan kara propaganda hafızalardayken Meral hanımın Trabzon’dan vereceği mesaja dikkat etmesini, Trabzon’u ve Trabzonluları üzecek davranış ve söylemlerden uzak durmasını bekliyorum.” dedi.

SALDIRIYI AK PARTİYE YIKMAYA ÇALIŞTILAR

Milletvekili Ayvazoğlu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a yapılan silahlı saldırının AK Partiyle ilişkisi olamamasına rağmen algı yapılarak olayın AK Partinin üzerine atılmaya çalışıldığını belirterek,

“Konu ele alınırken farklı konuları birbirleriyle ilişkiliymiş gibi gösterme yanlışına düşülmemesi gerekir. Bugün Yomra'da her yaşanan hadiseyi bir takım çevreler döndürüp dolaştırıp AK Parti'ye bağlamayı kendilerine görev belirlemişler. 2019 yerel seçimleri tamamlanmış ve milletimiz Yomra Belediye Başkanlığı makamını Sayın Mustafa Bıyık’a, Yomra Belediye Meclisini çoğunluk açısından bakıldığında Cumhur İttifakına emanet etmiştir. AK Parti ve AK Partililer Yomralıların tercihine saygı duymuştur. Ancak muhalefet; Yomralıların kendi adaylarını Belediye Başkanı seçerken doğru, Meclis üyeliği seçimlerinde yanlış tercihte bulunduklarını düşünüyorlar ki, Meclis üyelerinin her kararının ardından yalan yanlış ifadelerle Yomra kamuoyu önünde suni bir gündem ile tutarsız bir siyaset anlayışını istikametleri olarak belirlediklerine şahit oluyoruz. Oysa tıpkı Belediye Başkanı gibi Meclis Üyeleri de Yomralıların oyuyla belirlenmektedir. Olayı değerlendirmeye güncelden geçmişe doğru giderek başlayalım. Bir defa Sn. Belediye Başkanına yapılan saldırıyı lanetliyorum, zaten olayı duyar duymaz reaksiyon göstererek kişisel sosyal medya hesabımdan saldırıyı lanetlemiş ve Mustafa Beye geçmiş olsun dileklerimi iletmiştim. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da olaya anında hassasiyet göstermiş ve onunda direktifleriyle 12 saat gibi bir sürede Trabzon Emniyetimizin başarılı operasyonuyla hem olayın faili yakalanmış hem de azmettiği şüphelisi adli makamlara sevk edilmiştir. Bu olayı bile bir takım çevrelerin AK Parti’ye veya AK Parti'ye yakın çevrelere yıkma gayretini hayretle izledik” sözlerini kullandı.

AKŞENER TRABZON’DAN VERECEĞİ MESAJA DİKKAT ETMELİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Yomra ziyareti sırasında Trabzon’a vereceği mesajı algı oluşturmaya çalışmadan vermesi gerektiğini söyleyen Ayvazoğlu, “Meral Akşener’in silahlı saldırıya uğramış, partisinden seçilmiş bir belediye başkanına geçmiş olsun ziyaretinde bulunması pek tabiidir. Ancak algı siyaseti açısından sabıkalı Rize ziyareti ortadayken ve bilhassa emniyetin olayı aydınlattığı ana kadar sosyal medya üzerinden yapılan kara propaganda hafızalardayken Meral hanımın Trabzon’dan vereceği mesaja dikkat etmesini, Trabzon’u ve Trabzonluları üzecek davranış ve söylemlerden uzak durmasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

AK PARTİNİN İÇ MESELESİDİR

Yomra Belediye Meclisinde benzin istasyonu satışı ile ilgili yaşanan gelişmelerin ardından, istifa eden meclis üyelerine ve akabinde gelişen olaylara yönelik değerlendirmede bulunan Ayvazoğlu,

“Gelelim Belediye Meclisinde alınan malum kararla Mal Bulmuş Mağribi gibi hemen partimizde büyük bir siyasi kriz yaşanıyormuş algısını oluşturmaya çalışanlar. Belediye Meclis Üyeleri malumunuz Partilerden aday olabildikleri gibi bağımsız da aday olabilirler. Kazanmaları halinde partilerden aday olanların hem partilerine hem de onlara oy veren seçmene karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Dolayısıyla Parti rozeti ile bu göreve gelenlerin yükü, bağımsızlara göre biraz daha fazladır. Yomra Belediye Meclisinde bir taşınmazın satışını onaylayan Meclis Kararı oy çokluğuyla alınmış ve demokrasinin olağan işleyişinin bir örneği sergilenmiştir. Burada hayır ve evet kararlarının her ikisinin de hukuk çerçevesinde bakıldığında doğal kararlar oldukları ve sorun teşkil etmedikleri bilerek göz ardı ediliyor. Yani; Yomra kamuoyunda bu karara evet diyenler veya hayır diyenler için bir hukuksuzluk yaptığı algısı oluşturulmak istenilmiş ve maalesef bunda partimizin yoğun uğraşına rağmen bir takım çevreler başarılı olmuştur.  Efendim, AK Partide bir grup kararı alınmış ama buna uyulmamış. Bu konu kesinlikle partimizin kendi iç meselesidir.” şeklinde konuştu.

YOMRA’YA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ayvazoğlu, Yomra İl Başkanının istifasına yönelik olarak yaptığı açıklamada ise, “Partimiz hiçbir zaman kendi iç meselesini hizmet etmekle mükellef olduğu milletimizin meselesinden üstün görmemiştir. Bu taşınmazın satışında evet diyenler de, hayır diyenler de kendi bakış açıları ve değerlendirmeleriyle Yomra’nın ve Yomralının menfaatini öncelediklerini düşünmüşlerdir. Dolayısıyla tüm Meclis üyeleri demokratik şekilde iradelerini oylarıyla beyan etmişlerdir.  Şu an için Partimizin Yomra gündemi yine Yomralılara en iyi hizmeti sunacak, onların ali menfaatini koruyup gözetecek, kamu hizmetlerinin eksiksiz şekilde Yomralıların hizmetine sunulması sisteminin inşaa ve takibini yapmaktır. Bunun için bu zamana kadar partimiz adına Yomra’da önemli hizmetleri olmuş Avni Adanur Başkanımızın demokratik iradesiyle bıraktığı İlçe Başkanlığı görevine en doğru ismi görevlendirip, onun etrafında oluşturulacak yeni yönetim ile Yomralılara hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

HABER:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.