AK PARTİ MKYK ÜYESİNİN 6 BİN LİRALIK ATKISI

24 Kasım 2021 Çarşamba 10:53
AK PARTİ MKYK ÜYESİNİN 6 BİN LİRALIK ATKISI

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Louis Vuitton marka atkısıyla gazetecilerin önüne çıkınca gündem olmuş. Gündem olması bize göre de normal. Zira atkının fiyatı 6 bin lira civarındaymış. AK Parti MKYK Üyesi bir kişinin boynuna 6 bin liralık atkı takması ayıptan öte başka bir anlam ifade ediyor. AK Parti’deki çürümenin geldiği noktayı gösteriyor. Bu çerçevede kendisini eleştiren vatandaşlara kızan Mücahit Bey, “Kafanıza atkı kadar taş düşsün!” diye tepki gösteriyormuş. Kendisi çok okumuş olacak ki, “Bırakın magazini de bir iki kitap okuyun. Tarih okuyun.” diyormuş.

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, bu çerçevede kendisine yöneltilen eleştirilere öyle kızmış ki eleştirenleri ‘azgın azınlık kendisini de Bizimkiler dizisindeki kapıcıya’ benzetmiş. Ardından şunları söylemiş: “Aslında sıkıntı şu: Biz kimiz ki öyle atkı takabiliyoruz. Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki! Dünyanın meşru nimetlerinden ancak egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz Bizimkiler dizisindeki kapıcılarız.”

Mücahit Bey’e birkaç cümle de biz söylemek istiyoruz. Bahsettiği o azgın azınlık hakikaten hakir gördüğü için böyle bakıyor olabilir. Lakin bilmeli ki muhafazakar ve mütedeyyin insanlar da bunu hoş görmüyor. Asgari ücretin 2 bin 800 lira olduğu bir ülkede 6 bin liralık atkı kullanan kişinin vicdanına güvenmiyor. Hele bu vicdan kendini muhafazakar ve mütedeyyin olarak nitelendiriyorsa… Ne yazık ki bu milletin buzdağını nefesleri ile eritip oluşturduğu bu siyasi yapı bu anlayışla bataklığa dönüştürülüyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.