AK Parti İl Başkanı Mumcu’dan projelerle ilgili önemli açıklamalar

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı, Trabzon basınıyla geniş çaplı bir toplantı gerçekleştirdi

21 Eylül 2021 Salı 11:25
AK Parti İl Başkanı Mumcu’dan projelerle ilgili önemli açıklamalar

 Toplantıda yaptığı açıklamalarda İl Başkanı Mumcu, Başkan olduktan sonra çalışmaların hızlı sürdüğünü ifade etti. 2022 yılının Ağustos ayına kadar nasıl teşkilat çalışma yapacağına dair genel merkez rapor istediğini belirtti. 

Sahada olduklarını söyleyen Mumcu, daha sonra basına söz hakkı vererek soruları aldı.

Günebakış gazetesi imtiyaz sahibi Ali Öztürk yatırım adasını sordu. Projede bazı sorunların olduğuna ilişkin daha önce yaptığı açıklamaları hatırlatarak sorunun ne olduğunu sordu.

Mumcu, Trabzon’da istihdam sağlayacak yüksek teknolojinin üretileceği yatırım adasıyla ilgili yapılan toplantılarda yapılan sunumlarda projenin henüz tamamlanmadığını aktardı. Kuşaklama alanının projeden kaldırıldığını, durgun Sudan koku kaynaklacağı bu yüzden ada şekinde değil karanın devamı olarak projenin revize edildiğini açıkladı. Yapılacak menfezlerin üstlerinin açık olması gerektiğini ifade etti.

Terminalin yerinde sıfır risk yok

Terminal ile ilgili sorulan soruya tartışılmasının doğal olduğunu sıfır risk olmadığını söyleyen Mumcu, ilçelerin dere yataklarında olduğunu DSİ’nin raporunu okuduğunu 1990’lı yıllarda meydana gelen sel ile ilgili okumaları yaptığını sıfır risk olmadığını ancak önlemlerin alındığına işaret etti. Karadeniz bölgesinde bu gibi durumlarla çokça karşılaşıldığına dikkat çekti.

Almanya’yı örnek göstererek tahmin edilemeyen öngörülmeyen şeylerin de yaşanabileceğine dikkat çekti.

Hiçbir şeyin garantisi olmadığını açıklayan Mumcu, otogarın başka nerede olabileceğini sordu. Trabzon’un modern otogara ihtiyacı olduğunu yer olarak da seçilen yerin uygun olduğunu bağlantı yollarım kesiştiği noktada olması hasebiyle uygun olduğu görüşünü savundu.

Gençlik festivali ile ilgili ve Akçaabat’ta yaşanan kavşak sorununun nasıl çözümleneceğine ilişkin sorulan sorulara yanıt veren Mumcu, Trabzon’un kozmopolit olduğunu dolayısıyla sosyal belediyecilik anlamında herkese hitap eden bir yapılanmanın gerekli olduğunu, pandemi şartlarında konserin içişleri Bakanlığınca prosedürlere uygun şekilde yapıldığını açıkladı.

Haçkalı Kavşağında Günnar ve Cora vekiller arasında bir sıkıntı olmadığını Hastanenin karşısında kavşağın kapalı olduğunu bakanlığa sorduğunu ancak bakanın bir süre daha kavşağın kapalı olarak gözlenmesine karar verildiğini söyledi. Konuyu Cora ile görüştüğünü Günnar ile arasında her hangi bir sorun olmadığını ancak yanlış anlaşılmanın meydana geldiğini ifade etti.

Şalpazarı belediye başkanı Refik Kurukız’ın Kürdistan’a yazılı şapkaları yakmasıyla ilgili kendisine telefon geldiğini başkanın duygusal davrandığını Daha itidalli olunabilirdi, keşke yaşanmasaydı diyerek olaya açıklık getirdi.

 Trabzon’da Güney Çevre Yolunun olmazsa olmaz proje olduğunu bakanlığın yol yatırımlarının toplam 320 milyara ulaştığını konunun üzerinde durduklarını belirtti. TİSKİ ile ilgili çok şikayet alındığını belirten Mumcu, yatırımların tamamlanmadığını ifade etti.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.