18 Ocak Trabzon Bunları Konuşuyor

18 Ocak 2017 Çarşamba 08:56
18 Ocak Trabzon Bunları Konuşuyor

DOLMUŞÇUYA VERDİĞİ ÜCRETİ KAT KAT GERİ ALDI

Dün Sezai Uzay’da yaşanan mağduriyet haberinden döndüğümüz sırada başımıza tuhaf bir olay geldi. Bu olayı okuyucularımızla paylaşmak istedik. Suriyeli olduğunu düşündüğümüz yabancı uyruklu bir kadın; halinden de belliydi. Dilenciydi ve dolmuşa bindi. Kucağında bir çocuk sarıp sarmalamış, yanında bir tane küçük kız çocuğu vardı. Dolmuşçu genç de bizim gibi düşünmüş olmalı ki en başta kadını araca almak istemedi fakat kucağındaki bebeği görünce yavaşladı ve kadını araca aldı. Kadın daha sonra yol ücretini gence takdim etti. Buraya kadar normal. Hatta birçoğunuz kadının dilenci olduğunu yazdığımız için bize kızmışta olabilir. Fakat asıl olay bundan sonra gerçekleşiyor. Kadın, ilk başta araçtan kız çocuğunu indirtiyor ve çocuğuna büyük ihtimal ile dilenmesini söylüyor. Daha sonra ise kendisi son durak olan Meydan’da iniyor. Merak ettik kendisi dilenecek mi diye biraz takip ettik ve kadının bir yere geçip dilenmeye başladığını gördük. Bizde bu durumu görünce sizlerle paylaşmak istedik.

 

MEHMET EKİCİ VAKASI TRABZON İÇİN BİR YARAYA DÖNÜŞMESİN… DİKKAT EDİLSİN!

Mehmet Ekici vakası doğru okunmalı. Aziz Yıldırım’ın bir oyunu olarak görülmeli. Hadise gittikçe Trabzonspor’u aşar hale geliyor. Ekici bir profesyonel gibi davranmıyor. Fotoğrafını çeken gazeteciye hakaret içeren tavırlar takınıyor, tehdit ettirebiliyor. Bu da psikolojisinin bozuk olduğunu gösterebilir.

Endişemiz odur ki Ekici bir provokasyona meydan verip Trabzon’dan gitmek isteyebilir. Nasıl? : Sokağa çıkar kendisine laf atması muhtemel bir taraftarla kavga eder ve bir anda Trabzon’u Türkiye’ye rezil eder. Trabzonspor bu oyuna dikkat etmeli. Birincisi Ekici’nin idman sahasına daha fazla güvenlik tedbiri uygulanmalı. İkincisi Ekici’nin yanına sürekli bir güvenlikçi vermeli. Zira öyle görünüyor ki bu sancı 6 ay sürecek ve Ekici bu yükü taşıyamayacak. Sürekli şikayet edecek. Haksız durumdaki Ekici’ye aman haklı duruma gelecek fırsatı vermeyelim.

 

ESKİ CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN TRABZON ZİYARETİ VE ALİ RIZA AKDENİZ

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçtiğimiz günlerde uzun süredir yol arkadaşlığı yaptığı eski Milletvekili Kemalettin Göktaş’a taziye ziyaretine geldi. Gül bu sırada güya vefakar görünmek için Ali Rıza Akdeniz’le görüşmek istediğini iletti. Akdeniz de nezaket icabı davete icabet etti.

Gelişme medyada ilginç biçimde değerlendirildi. Biz bu değerlendirmelere katılmıyoruz. Bu değerlendirmeleri, bu camiayı tanımayan değerlendirmeler olarak görüyoruz. Ve iki görüş ifade ediyoruz.

Abdullah Gül vefakar olsaydı Ali Rıza Akdeniz’i çok defa milletvekili yapardı. Mesela halen hapisteki Trabzon eski Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu’nu Abdullah Gül önermiş. Bunun gibi çok örnek verilebilir. Ali Rıza Akdeniz çok daha önce aklına gelmeliydi. Cumhurbaşkanı iken gelmeliydi. Trabzon’a gelince aklına gelmemeliydi.

Abdullah Gül’ün yeniden siyasete dönme şansı hiç yok. Bir tek şansı var. ABD emperyalizmi Recep Tayyip Erdoğan’ı devirebilirse Abdullah Gül’e şans doğar. Ama o zaman da millet hesap sorar. Zira aynı Abdullah Gül 17/25 Aralık darbesine inanmayanlardan biriydi.  Bize göre Abdullah Gül eski Cumhurbaşkanı, Kemalettin Göktaş eski milletvekilidir. Bırakalım eskiler yerlerinde kalsın. Türkiye yeni ufuklara açılıyor.

 

TRABZONSPOR’UN GÜMÜŞHANE’DE KARŞILANMASI ÜZERİNE…

Trabzonspor Torul ve Gümüşhane’de şampiyonlar gibi karşılandı. Öyle de karşılanmalıydı. Zira Torul yüzde yüz, Gümüşhane yüzde 80 Trabzonsporludur. Gümüşhane’deki gazetelerin arka sayfaları Trabzon’daki yerel gazeteler gibi Trabzonspor’u takip eder ve destekler. Ama bir şey daha…

Trabzonspor Gümüşhane’ye belki de tarihinde ilk kez gidiyor. Halbuki Gümüşhane’ye ve Bayburt’a yılda bir kez gitmeli. Gümüşhanesporla, Bayburtspor’la, Erzincanspor’la, Artvinspor’la yılda bir olmasa da iki yılda, üç yılda bir, bir antrenman maçı yapmalı. Buralar Trabzonspor’un öz be öz alanları. Görele’ye gitmeli, Bulancak’a gitmeli… Dileriz Trabzonspor için daha güzel günler gelir ve bu adımlar tartışma konusu olur.

Son Güncelleme: 18.01.2017 08:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.