İstanbul Şişli'de şikayet üzerine bir düğüne giden bekçilerle düğündekiler arasında çıkan olayda kalabalığı dağıtmak isteyen bekçiler saldırıya uğrarken bekçilerden Gümüşhaneli Oltan Koca kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

İstanbul'un Şişli ilçesindeki Kuştepe Mahallesi'nde yapılan düğünle ilgili şikayetin ardından düğünü sonlandırmak üzere bölgeye sevk edilen çarşı ve mahalle bekçileri ile düğüne katılanlar arasında olay çıktı. Saat 23.00 sıralarında gerçekleşen olayda taş ve sopalarla bekçilere yönelik saldırı gerçekleşirken, polis ekipleri de kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullandı.

Biber gazından etkilenen Gümüşhane-Kürtünlü olduğu öğrenilen Bekçi Oltan Koca kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek iehit oldu. 

Olayda 4 bekçi ise hafif şekilde yaralandı. Olayla ilgili yapılan çalışmada bekçilere saldırdıkları belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. 

İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da hastaneye gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aktaş, "21.08.2022 tarihinde Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Koca, Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak içerisinde meydana gelen olayda mukavemet gösteren şahıslara müdahale esnasında fenalaşarak kaldırıldığı Florence Nightingale Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar dilerim. Mekanı cennet, ruhu şad olsun" ifadelerini kullandı.

Bekçi Koca, yarın (22.08.2022 Pazartesi) Kürtün Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Taşlıca köyü İkibaca Mezarlığında toprağa verilecek.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TÖREN

ŞİŞLİ'de geç saatlere kadar süren düğünün sahipleriyle yaşanan arbedeye müdahale ettiği sırada fenalaşarak kaldırıldığı hastanede şehit olan bekçi Oltan Koca (35) için İstanbul İl Emniyet müdürlüğünde tören düzenlendi.

Kuştepe Mahallesi'nde dün gece şikayet üzerine geç saatlere kadar süren düğünü sonlandırmak için giden bekçilerden olan Oltan Koca düğün sahipleri ile yaşanan arbedeye müdahale ettiği sırada yaralanmış, biber gazının da etkisiyle fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Evli ve 2 çocuk babası olan Oltan Koca için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi. Törene, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, şehit bekçi Oltan Koca'nın eşi Muhterem Koca, 2 yaşındaki kızı Güller ile 11 yaşındaki oğlu Ünsal Koca, aile fertleri ve polisler katıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ: 8 ŞAHIS GÖZALTINA ALINMIŞTIR

Oltan Koca'nın cenazesi tören mangasının omuzlarında getirildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şehit bekçinin oğlu Ünsal'ın elinden tutarken, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da şehidin kızı Güller'i kucağından indirmedi.

Güçlükle ayakta duran şehidin eşi Muhterem Koca'ya kadın polisler destek oldu. Saygı duruşu ve şehit polisin özgeçmişinin okunmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş konuşma yaptı.

Aktaş, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli çarsı ve mahalle bekçisi Oltan Koca'nın, 20 Ağustos 2022 günü saat 23.30 sıralarında Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak içerisinde meydana gelen olayda mukavemet gösteren şahıslara müdahale edildiği esnada fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini belirterek olaya ilişkin 8 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Çökelek yüzünden çıkan kavgada kardeşini öldüren ağabey hakim karşısına çıktı Çökelek yüzünden çıkan kavgada kardeşini öldüren ağabey hakim karşısına çıktı

Aktaş, "Milletimizin ve devletimizin bekası uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan ve görevini layıkıyla yapmış olmanın huzuru içerisinde canlarını feda eden kahraman şehitlerimiz, sizler bu aziz vatanın teminatısınız. Vatana hizmet için çarpan bu yürekler var oldukça tüm kanunsuzluklarla mücadelemiz devam edecektir" dedi.

Okunan duaların ardından tören mangası ile  alınan Oltan Koca'nın cenazesi, cenaze aracına konuldu. Şehit bekçi Koca'nın cenazesinin, memleketi Gümüşhane'ye götürülerek Pazartesi günü toprağa verileceği öğrenildi.