Gümüşhane merkeze bağlı Oltanbey Mahallesi’nin Muhtarı Emir Osman Yılmaz, mahallenin Tarım İl Müdürlüğü mevkiinden bulunan yolun araç ve trafik için yetersiz olduğunu söyledi.

Ölümle burun buruna gelen adam son anda kurtuldu! Ölümle burun buruna gelen adam son anda kurtuldu!

Yol sorunun yarattığı tehlikelere dikkat çeken Muhtar Yılmaz, “Gümüşhane’ye Trabzon tarafından gelen giriş kavşağıyla kesişen ve Cumhuriyet Caddesi’nin başlangıcı olan bu mahalle çıkışının dar ve yaya kaldırımsız olması yetişkin vatandaşlarımız dışında ilköğretim çağındaki çocuklarımıza da büyük tehlikeler oluşturuyor. Araç sürücülerinin sürekli birbirlerine yol vermek için çareler arıyor. Yolun Tarım İl Müdürlüğünün yeni binası bittiğinde genişletileceği bilgisine sahibiz. Ancak bunun yakın zamanda olmayacak gibi gözükmesinden ötürü alternatif yollar düşünülmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Gerekirse Tarım İl Müdürlüğünün başka bir binaya taşınarak mahallenin bu büyük problemden bir an önce kurtulmasını gerekiyor” diye konuştu.

“MAHALLE İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK HALE GETİRİLMELİ”

Yol sorununa çözüm bulunmasını söyleyen Muhtar Yılmaz, “Hali hazırda yolun bu hali nedeni ile belediye ekiplerinin de yolu atıl durumda tutması da mahalle sakinlerince tepkilere yol acıyor. Asfalt kaplama ve yaya kaldırımı istemeleri gibi durumların sıklıkla yaşanıyor. Bir an önce yetkililerin harekete geçerek Tarım İl Müdürlüğünün taşınması veya yol üzerindeki gecekondu mahiyeti taşıyan yapıların istimlak ve gereken yöntemlerle yol üzerinden kaldırılarak yolu mahalle ihtiyaçlarını karşılayacak hale getirilmesini talep ediyoruz” dedi.