Gümüşhane’de gündem olan adres değişliği sonrasında yaşanılan tartışmalarla ilgili 22. Dönem AK Parti Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan açıklamalarda bulundu.

Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı

Geçtiğimiz hafta Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köylerinde yaşanan adres sorunu Kürtün Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Salim Koca ve köy muhtarlarının Ankara’da gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda sonuçlanmıştı. Platform Başkanı ve muhtarların yalnız bırakıldıklarını iddialarından sonra AK Parti’den açıklama geldi. Bir açıklaması ise Gümüşhane il Genel Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu’dan geldi, Erdoğdu, sosyal medya hesabından yatığı açıklamada, “Kazanılmış zaferin kahramanı çok olur” ifadelerini kullandı.

“TOPLUM YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR”

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı Kürtün ilçesine bağlı Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köylerinde Mekansal Adres Kayıt Sistemi’nde (MAKS) oluşan hatadan dolayı bu köylerde yaşayanların adreslerinden Trabzon’da görünmesi sorununun çözüldüğünü açıkladı. AK Parti Gümüşhane Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan açıklamada süreçle ilgili yerel bir gazeteye yapılan açıklamalarla toplumun yanlış bilgilendirilerek AK Parti İl Başkanı ve Milletvekillerinin hak ve hakikate aykırı bir şekilde itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı savunuldu.

“KAZANILMIŞ ZAFERİN KAHRAMANI ÇOK OLUR”

Meclis Başkanı Erdoğdu gerçekleştirdiği paylaşımda ise, “Kazanılmış zaferin kahramanı çok olur. Son günlerde gerek yerel basında gerekse sosyal medyada bir haksızlık ve itibarsızlaştırma propagandasına; şahit olduğum bir hakkı teslim etmek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğu duydum. Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köyleriyle ilgili İl Başkanımız Celalettin Köse ve milletvekillerimiz tarafından konunun takip edildiği, 02 Kasım 2022 Çarşamba gününe kadar çözüleceği söylenmiştir. 29 Ekim 2020 Cumartesi günü öğle vaktinde ilgili muhtara bu durum il başkanımız tarafından bildirildi. (Ayrıca muhtarların birlikte Ankara’ya gelip konuyu takip etmek istediklerini, il başkanımızın da bu konunun kesin olarak çözüldüğünü bunun için gelip masraf etmelerinin gereği olmadığını İllâ gelecekseniz de onu bilemem diye de ifade etti.) 01 Kasım 22 Salı günü akşam saatlerinde il başkanımız tarafından muhtarın tekraren aranıp sorunun kesin olarak halledildiği söylendi. Gerçek bu. İşin doğrusunu anlatmak adına konuyla ilgilenip takip edenlere saygılarımla arz ederim” dedi.

“ASIL OLAN ÖLÜNÜN RAHMET BULMASIDIR”

Milletvekili Varan, ise konunun kısmen çözüldüğünü söyleyerek, “Asıl olan ölünün rahmet bulmasıdır. Sorun kısmen çözülmüştür. Muhalefetin elinden kullanacağı bir dönemi de böylelikle almış olduk. Bu noktada Kürtün’ ün sınır problemi ile ilgili sorun çözüme ulaşması için çaba gösteren, başta Gümüşhane Valimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, muhtarlarımıza, federasyonlarımıza, muhalefete ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tartışmanın tarafı olmayacağım.”