Erdoğan talimatı verdi! TOKİ Sosyal Konut'a başvuracaklar bu haber sizin için Erdoğan talimatı verdi! TOKİ Sosyal Konut'a başvuracaklar bu haber sizin için

30 Nisan 2022'de İmam Hatip Lisesi öğrencilerine konserde yaptığı açıklamalar nedeniyle yurttan ayrılmaması şartıyla tahliye edilen Gülşen Çolakoğlu'nun ev hapsinin kaldırılmasına karar verildi.

30 Nisan'da İstanbul'da verdiği bir konserde "daha önce imam hatipte okuduğunu, sapkınlığının oradan geldiğini" söyleyen Gülşen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturuldu. 25 Ağustos'ta evinde polis tarafından gözaltına alınan Gülşen, Basın Suçlarını Araştırma Bürosu savcısına ifade verdi. Şarkıcı yaptığı açıklamada, "Ben 25 yıllık bir sanatçıyım. Müzisyen meslektaşlarım var. Bu grupla konserlerde sahne alıyorum. Kadromda klavye müzisyeni olan arkadaşım Miraç'ın lakabı imam. Kendi aramızdaki arkadaşlarla da aptal, aptal, sapkın olarak şakalaşırız. Bir talihsizlik olarak, bu iki kelime bir araya geldi. Arkadaşımız imam hatipte okumadı. Gruptaki tüm arkadaşlarımın takma adları var." Gülşen, bu açıklamasının ardından adli kontrolün yeterli olmayacağı gerekçesiyle tutuklandı.

İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi de Gülşen'in "halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi. Kararın ardından Gülşen, Bakırköy'deki Kadın Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.

EV HEPSİ ŞARTIYLA TAHLİYE EDİLDİ

Şarkıcının avukatı Emek Emre, İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sunuldu. İtirazı üst mahkeme olan İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi değerlendirdi. Şarkıcı Gülşen'in itirazını değerlendiren mahkeme ev hapsi şartıyla tahliye kararı verdi.